Konusunu Oylayın.: Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım?
 1. 07.Aralık.2011, 08:00
  1
  Misafir

  Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım?


  Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım? Mumsema Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım?


 2. 08.Aralık.2011, 18:32
  2
  Muhasibi
  Editör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 22.Ağustos.2007
  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 15,811
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 160
  Bulunduğu yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Cevap: Eşimden resmi olarak ayrıldım. Dinen beni boşamadı,şimdi görüşmüyoruz ne yapmalayım?
  Bir kimsenin, bizzat veya avukatı vasıtasıyla boşanmak üzere mahkemede dava açması, hakime eşini boşamak için yetki vermesi (tefviz-i talak) demektir. Bu itibarla, sadece erkeğin veya her iki tarafın açtığı dava sonucu, mahkemece boşanmış olan eşler, dinen de boşanmış olurlar. Ancak, daha önce, eşler arasında başka boşanmalar olmamış ise, mahkemenin boşaması, bir boşama sayıldığından, mahkeme kararı ile boşanmış olan eşlerin, istedikleri takdirde, -geride kalan iki talak hakkı ile- tekrar evlenmeleri mümkündür.

  Sakarya müf.


 3. 08.Aralık.2011, 18:32
  2
  Editör  Bir kimsenin, bizzat veya avukatı vasıtasıyla boşanmak üzere mahkemede dava açması, hakime eşini boşamak için yetki vermesi (tefviz-i talak) demektir. Bu itibarla, sadece erkeğin veya her iki tarafın açtığı dava sonucu, mahkemece boşanmış olan eşler, dinen de boşanmış olurlar. Ancak, daha önce, eşler arasında başka boşanmalar olmamış ise, mahkemenin boşaması, bir boşama sayıldığından, mahkeme kararı ile boşanmış olan eşlerin, istedikleri takdirde, -geride kalan iki talak hakkı ile- tekrar evlenmeleri mümkündür.

  Sakarya müf.

+ Yorum Gönder