+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Muska mı kızdan kaynaklanan bi durum mu ben muskayı cami avlusuna gömdüm yine düzelmedi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Muska mı kızdan kaynaklanan bi durum mu ben muskayı cami avlusuna gömdüm yine düzelmedi

  Sual: hocam sevdiğim bir kız vardı ama ailem karsı cıkıyordu bu yüzden beni evlatlıktan cıkardılar sonra bunlar bi hocaya gitmiş ve üzerimde büyü oldugunu sölemiş hoca okunmus toprak ve muska vermis kullanırsam işlerin düzeleceğini söylemiş bende kullandım ama kullandıktan sonra kız benden soğudu ailem yemin ediyo ayırma muskası yaptırmadık diye hoca da demiş zaten ben ayırma büyüsü yapmam günah diye ama kız muskayı bahane ediyo ve ayrıldık bu yüzden acaba soguma sebebi muska mı kızdan kaynaklanan bi durum mu ben muskayı cami avlusuna gömdüm yine düzelmedi acaba sorun muska mı... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: muska mı kızdan kaynaklanan bi durum mu ben muskayı cami avlusuna gömdüm yine düzelmedi acaba sorun muska mı...


  Reklam  Cevap: Büyünün, gözbağcılık denilen çeşitleri yanında, insana etki eden çeşitleri de bulunmaktadır. Ancak, nasıl etki ettiği bilinmemektedir.
  Bazı durumlarda büyünün insanlara zarar vermesi söz konusu olabilse de, müslüman bir kimsenin büyü ve büyücülerden korkmaması ve Allahu Teâlâ'nın izni olmadan, hiçbir şeyin insana zarar veremeyeceğine gönülden inanması gerekir. Diğer varlıklardan gelebilecek bütün zararlara karşı Yüce Allah'a sığınmak gerektiği gibi büyü ve büyücülerden gelebilecek zararlar hususunda da aynı tutum gösterilmelidir. Çünkü Kur'an'da "…onlar, Allah'ın izni olmadıkça o sihirle hiç kimseye zarar veremezlerdi" (Bakara,2/102) Buyrulmaktadır.
  Ayrıca yardım istenilecek(Fatih,1/5) ve sığınılacak(Felak,113/1-5; Nas,114/1-6) da ancak Allah'tır.
  İnanan bir kişinin başına gelen bütün sıkıntıları ve olumsuzlukları mahiyeti bilinmeyen büyünün etkisine bağlaması yanlıştır.
  Birtakım sıkıntı ve belalarla sınanan kişi bunun sebeplerini araştırmalı ve varsa yapılan yanlışlıkları göz önüne alarak maddi ve manevi sebepleri yerine getirerek Allah'tan yardım istemelidir.
  Şu kadar var ki rahatsız olup da bu rahatsızlığının kendisine yapılan sihir yolu ile olduğu kanaatine varan kişi , bundan kurtulmak için dua ederek Allahu Teâlâ'ya sığınmalı ve Ayetü'l-kürsiyi, İhlas, Felak, ve Nas surelerini okumalıdır.
  Bir insana sihir yapılmış olduğunu kesin olarak tesbit etmek mümkün değildir. Dolayısıyla bir müslüman büyü yapmayı veya bozmayı vadeden kişilere gitmemeli ve yapacakları şeylere de inanmamalıdır. ( D.İ.Y.K )
  Sakarya il müftülüğü


+ Yorum Gönder