+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimna mastürbasyon yapsam günah mıdır?

  Sual: Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka bir şehirde.. Bu nedenle de bazı durumlarda çok sıkıntı çekiyorum. Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim? ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka


  Reklam  Cevap:
  Uzakta olan imam nikahlı eşim yokken istimma mastürbasyon yapsam günahmıdır?. Yani Şuan evliyim ancak eşim başka bir şehirde.. Bu nedenle de bazı durumlarda çok sıkıntı çekiyorum. Bununla ilgili bilgi verirseniz sevinirim
  Dinimiz, kişilerin cinsel ihtiyaçlarını meşru bir şekilde gidermelerini öngörmektedir. Hz. Peygamber(s.a.v.), "Sizden evlenme çağına gelip de buna güç yetirenler evlensin, evlenmeye imkan bulamayanlar ise oruç tutsun" buyurarak orucun şehveti azaltıcı özelliğine işaret etmiştir.
  Ancak, cinsel duygusu baskın gelen ve bundan dolayı sıkıntıya düşecek veya sağlığı etkilenecek bekârlar la, eşiyle beraber olma imkanı bulamayan evlilerin alışkanlık haline getirmemesi kaydıyla mastürbasyon yapmalarında sakınca görülmemiştir." (D.İ.Y.K.)


 3. arifselim
  Yönetici
  Mastürbasyon hem evli hemde bekarlar için ancak zinaya düşmekten korkması durumunda, nefsine hakim olmamaktan endişe duyduğu zaman yapabilir. Sizde eşinizde uzak kaldığınız ve nefsinizin şerrinden çekinmeniz durumunda alışkanlılık yapmamak şartıyla yapabilirsiniz.

+ Yorum Gönder
istimma,  evliyim esim yokken aziyo