+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Helal paranın içine haramda karışmış Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Helal paranın içine haramda karışmış

  Sual: 1-ben evlenmeden önce eşimin babası eşime hediye olarak şuan oturduğumuz evi satın aldı ve eşimin üzerine yaptı...fakat kayınpederin emekli olmadan önce alnının teriyle kazandığı parayı daha sonra fon denilen ve içinde faizinde olduğu bir hesaba yatırmış...yani helal paranın içine haramda karışmış oldu..fakat ev hediye..bizim bu evde oturmamızın dini açıdan sakıncası bulunmaktamıdır??? 2-bizim kayınpedere gidip kalmamız orda yemek yememizin bir sakıncası var mı??? 3-biz bir araba almayı planlıyoruz ama kayınpeder bizim tamamlayamadığımız kısmı bize hediye vermek istiyor bunun bir sakıncası var mı??? sizden bu sorularla ilgili net cevaplar istiyorum..eğer bizi aydınlatırsanız çok minnettar olurum... allah sizden yardımcı olsun..iyi çalışmalar... ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: helal paranın içine haramda karışmış


  Reklam  Cevap: Kayınpederinizin kazancının tümü haram para olmadığı için o evde otura bilirsiniz.size verdiği hediyeyi alabilirsiniz.Size verdiği paradan İstediğiniz herşeyide alabilirsiniz.

  Eğer kayınpederinizin kazancının tümü haram yolla kazanılsaydı ve size hediye vermiş olsaydı bu hediye alınmaz.Kesinlikle Almanız Haramdır.

+ Yorum Gönder