+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Erkek bebek ceket örülmesi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Erkek bebek ceket örülmesi


 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: erkek bebek ceket örülmesi


  Reklam  Cevap: LACİVERT HIRKANIN YAPILIŞI: Arka- 60 ilmek başla 1 sıra ters 4 sıra düz 1 sıra ters örüp düz örgüyle 1 karış 4 parmak ör kol evini 3,2,1 kesip 2 parmak daha düz ör ve 12 sıra haroşo örerek örgüyü bitir (kes)
  Ön- 35 ilmek başlanıp 1 sıra ters 4sıra düz 1 sıra ters örülüp düz örgüye geçilir düz örgünün 4. sırsında ön taraffa gelen yerde 3 ilmek örüp 3 ilmek kesin ilik olacak dönüş sırasında kesitiğimiz ilmeklerin yerine şişe 3 ilmek atıp kalan 3 ilmeği örün bu işlem 5 kez yapılacak. kol evleri arka gibi 3,2,1 kesilip 2 parmak düz örüldükten sonra haroşoya geçilir yaka oyuntusu için önden ilikli yerden yani önce 5,3,2,1 olarak kesilir karşılıklı her iki önden aynı şekilde. haroşonun 12 .sırasında örgü kesilir.
  Kol- 25 ilmek başlanır önde ve arkada yapılan etek örneği uygulanır ve 4 parmak düz örgü ile örülür sonrasında yanlardan 1 er ilmek arttırılarak 35 ilmek olana dek örülür kol evi 3,2,1 kesilip tüm parçalar dikilir.
  Kapşon- yakadan ilmek alınarak (108 ilmek) düz örgü ile 1 karış kadar örülüp ilmekleri 3 e bölerek ilk 36 ilmeği keselim. kalan 72 ilmeği örüp diğer taraftan bu sefer 36 ilmek keselim ortada kalan 36 ilmeği 36 sıra örüp kesilim. önce kestiğimiz kısımları uzun parçanın yanlarıyla dikişle birleştirelim

  Not : bu sayılar bebe yünü için geçerleidir makarna ip gibi kalın yünlerde sayıları hemen hemen yarıya düşürün.

 3. sükut eyledim
  Devamlı Üye
  ayy bu cok güselmişş ...bende örim

 4. BEYAZ_gul
  yasam
  Bencede cok guzelmis ama ben yapamamki
  ALLAH razi olsun galus kardes belki baskasina yaptiririm

 5. Galus
  Devamlı Üye
  aslında duruşunu bende beğendim güzel ceket, bedeni bana küçük. ne yapalım örecek olmayınca hazıra talip

+ Yorum Gönder
erkek bebek ceketleri,  bebek ceket