+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Derler ki insanlar çift yaratılmıştır, yani her insanın eşi var mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Derler ki insanlar çift yaratılmıştır, yani her insanın eşi var mıdır?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Derler ki insanlar çift yaratılmıştır, yani her insanın eşi var mıdır?


  Reklam  Cevap: Hiç bir insan diğerinin aynı değildir. Benzerlikler olsa da insanların birbirinin aynı değildir. Karşılaşılan benzerliklerden dolayı halk arasında böyle bir söz yayılmış olabilir. Ancak insanların çift yaratılmış olmasının ne ilmi ne de dini bir dayanağı yoktur.
  "Her şeyi çift (erkek-dişi) yarattık ki düşünüp ders alasınız." (Zâriyât, 51/49)
  ayetinin maksatlarından biri, her nevin bir erkek bir dişi olarak çift yaratıldığı anlamındadır. Yoksa bir insanın aynısından bir tane daha olduğu anlamında değildir.

 3. Misafir
  Bence bu konu çok önemli dünya nufusuna bakarsanız kadın erkek sayısı nerdeyse aynı bu insanlara özgü bişey ama hayvanlarda değişe biliyo mesela koyun inek gibi dişisi daha önemli olan hayvanlarda dişi sayısı daha fazla ola biliyo arı vs gibi... bence bu konu araştırılmalı.

+ Yorum Gönder
insanlar çift yaratılmıştır ayet,  insanlar çift mi yaratildi,  insanların çift yaratılmasıyla ilgili ayet,  herinsanesleriyleberabermiyaratilmistir,  insan çift yaratılmış bir erkek bir kadın her insanın bir eşi varmıdır