+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnsan neden esner? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnsan neden esner?


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: insan neden esner?


  Reklam  Cevap: Uykusuzluk, can sıkıntısı, halsizlik... Bugüne kadar insanların neden esnediği üzerine pek çok teori üretildi. Bunların yanı sıra 'kandaki düşük oksijen seviyesi' de kimi zaman esnemeyle ilişkilendirildi.

  New York Üniversitesi psikoloji profesörü Andrew C. Gallup'a göre, neden esnediğimizi aslında kimse bilmiyor, ancak o ve ekibinin yeni bir açıklaması var: Esneme vücudun beyni serinletmesi için bir yöntem.

  Esnemek, gülmek kadar bulaşıcıdır. Henüz doğmamış bir bebek bile, 11. haftadan itibaren anne karnında esnemeye başlar. Doğduktan sonra, son nefesimizi verene dek ortalama 250.000 kez esneriz. Bu "çene esnetme egzersizi", aslen ciğerlerimizin çalışmasını düzenleyen koruyucu bir reflekstir. Ciğerlerimizde bulunan keseciklerin (karbon dioksit-oksijen dönüşümünün yapıldığı kesecikler) çökmesini önler.

  Yapılan araştırmalar, esneyen birisini gören insanların %50'sinin 5 dakika içerisinde aynı hareketi yaptığını ortaya koymuştur. Bu konuda birşeyler okumak bile sizi esnetebilir.


 3. islamyolu
  Emekli
  Esnememek için çaba sarfedelim. Esneyen insanın karşısına şeytan geçer kıs kıs güler. Esnemek Şeytan dandır. hapşırmak Rahman dandır.

  Esnemek, gülmek kadar bulaşıcıdır. Henüz doğmamış bir bebek bile, 11. haftadan itibaren anne karnında esnemeye başlar


  Muhasibi Kardeşim Allah razı olsun. Bilimsel olarak hiç bilmiyordum. bebek bile Anne karnında esniyormuş demek, Ama bildiğim kadarı ile Şeytan Anne karnındaki çocuga bile bulaşıyormuş.

 4. Ecrinim
  Hüvel Baki..
  Yapılan araştırmalar, esneyen birisini gören insanların %50'sinin 5 dakika içerisinde aynı hareketi yaptığını ortaya koymuştur
  bu yüzde ye ben de dahilim
  esneyen birini gördüğümde istem dışı esnerim
  bilgiler için teşekkürler..


+ Yorum Gönder
insan neden esner,  insanlar neden esner