+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?

  Sual: Ben onceden demistim ki su universiteyi kazanayim ailemi de alip bi kurban kesip ne bilim kirlarda yiyeyim simdi bu adaga girer mi bu kurban etinden biz yiyebiir miyiz? ama universiteyi kazandim ama daha yerine getiremedim maddi acilardan dolayii bunun bu mahsuru var mi? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Ailemle yiyeyim diyerek Kurban adanır mı?


  Reklam  Cevap: Kurban keseyim ifadesi adak anlamındadır. Ailemle bir hayvan keseyim yiyeyim demek adak yerine geçmez. Çünkü adak ailecek yenmez. Burada birbirine zıt iki ifade var hem kurban keseyim hem de ailecek yiyeyim demek olmaz. Ya kurban keseyim demeyeceksiniz ya da ailecek yiyeyim demeyeceksiniz. Kurban Allah için kesilir. Dolayısıyla bu sizin niyetinize bağlıdır. Allah için bir kurban kesmeyi niyet etmişseniz bu adaktır siz ve bakmakla yükümlü olduğunuz kimseler yiyemez. Yerseniz parasını bir fakire vermeniz gerekir.

  Adağı hemen yerine getirmek faziletli olanıdır ancak durumunuz müsait değilse daha sonra ömrünüz oldukça yerine getirebilirsiniz. Fakat vaktiniz müsait olur da kesmeden ölürseniz mesul olursunuz.
  alıntı..


+ Yorum Gönder