+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şehadetin tanımı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şehadetin tanımı nedir?


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: Şehadetin tanımı nedir?


  Reklam  Cevap: Kelime-i Şehadet nedir?,Kelime-i Şehadet getirmek,Kelime-i Şehadetin anlamı,Kelime-i Şehadetin yazılışı,Kelime-i Şehadetin önemi,kelime-i şehadet arapçası


  Kelime-i Şehadet; "Allah'tan başka ilah olmadığına ve Muhammed'in O'nun kulu ve elçisi olduğuna şahitlik ederim" anlamındaki, "Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü" ifadesidir.
  Arapça: أشهد أن لا إله إلاَّ الله و أشهد أن محمد رسول الله

  Kelime-i Şehadet Okunuşu
  “Eşhedu en lâ ilâhe illellâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve Resûlü.”
  Kelime-i Şehadet Anlamı
  “Ben şahitlik ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki Hazreti Muhammed (s.a.s.) Allah’ın kulu ve Peygamberidir.”  Allah'tan başka hiçbir ilâh olmadığına”, şehâdet getirmenin anlamı nedir?


  Yüce Allah'ın dışında kalan hiçbir varlığın ibadeti haketmediğini, buna karşılık ibadette hiçbir ortağı olmaksızın bir ve tek olarak yalnızca Allah'ın ibadeti hakettiğini ifade etmektir Nasıl ki mülkünde O'nun herhangi bir ortağı yoksa ibadette de O'nun ortağı yoktur Yüce Allah şöyle buyurmaktadır:
  "Bu (böyledir) Çünkü Allah hakkın ta kendisidir O'ndan başka taptıkları ise bizatihi batıldır Şüphesiz ki Allah çok yücedir, pek büyüktür" (el-Hac, 22/62)


+ Yorum Gönder
şehadet nedir