+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kurumumuz personeline 5 maaş kadar kredi açmakta olup bu krediyi piyasa ve enflasyon oranının çok altında yıllık %3 faiz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kurumumuz personeline 5 maaş kadar kredi açmakta olup bu krediyi piyasa ve enflasyon oranının çok altında yıllık %3 faiz

  Sual: Kurumumuz personeline 5 maaş kadar kredi açmakta olup bu krediyi piyasa ve enflasyon oranının çok altında yıllık %3 faiz ile vermektedir. Kurumun personeline sağladığı bu tür krediyi kullanmak uygun mudur? ? 2. Yakut
  mumine.com

  Cevap: Kurumumuz personeline 5 maaş kadar kredi açmakta olup bu krediyi piyasa ve enflasyon oranının çok altında yıllık


  Reklam  Cevap: Cevap

  Değerli kardeşimiz;  Günümüzde faizli kredi adıyla verilen her türlü krediyi almak caiz değildir. Zaruret olmadıkça bunlardan uzak durmak gerekir.
  Zaruret ise, kişinin kendisinin ve bakmakla yükümlü olduğu bireylerin sağlık ve güvenlik içinde yaşamalarını sağlayan vazgeçilmezleridir.
  Çeşitli ihtiyaçları sebebiyle nakit parası veya yatırımda tuttuğu malı bulunan kişinin, kendi imkanlarını ve faizsiz alternatifleri kullanmaksızın faizli krediye başvurması caiz değildir.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder