+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar Şeytandır. ... (Buhari, Vudu 66) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Bilgin Birey
  Üye

  Cevap: Tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar Şeytandır. ... (Buhari, Vudu 66)

  Cevap: Tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar Şeytandır. ... (Buhari, Vudu 66) isimli yazı www.Mumsema.com

  "Fâhişe bir kadın, sıcak bir günde, bir kuyunun etrafında dönen bir köpek gördü, susuzluktan dilini çıkarmış soluyordu. Kadıncağız mestini çıkararak (onunla su çekip köpeği suladı). Bu sebeple kadın mağfiret olundu." [Müslim, Tövbe 155, (2245)]

  Bu durumu peygamberimiz hz. muhammed (s.a.v) bizlere bildirmesi için;
  1- kadının fahişe olduğunun biliyor olması gerekir.
  2- gördükten sonra köpeğe nasıl davranacağını merak edip izlemiştir.
  3- köpeğin susuzluğunu gideren kadının günahlarının bağışlandığı peygamberimize bildrilmiştir.

  bu 3 husus olmuş olacakki hadis bizlere ulaşmış olsun. Peki kadın bundan sonra ne yaptı? Fahişeliğe devam mı eeti yoksa Mü'mince yaşamaya mı başladı? bu konuyu bilen varsa aydınlanmak isteriz.

 2. Molla_Efdal
  ملا افدال

  Cevap: Tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar Şeytandır. ... (Buhari, Vudu 66)


  Reklam  Bilge birey kardeşimize el-cevab

  1) Hadis-i şerifi okuyan biri kadının günahkar olduğunu görürüz kafir olsaydı cennet ile müjdelenmezdi. Bu soru bana sanki bilerek sorulmuş gibime geldi ama neyse!

  2) Hz. Peygamber (s.a.v.) altını çizerek söyeleyeyim peygamber olduğu için ona vahiy gelirdi. Buda Allahu Teala'nın dilemesiyle Hz. Peygamber (s.a.v.)'e ulaşmış bir olaydır.

  3) kadın cennet ile müjdelenmişdir. O halde bu işlediği amel onun hayatı boyunca işldeği günahlara kefaret olmuştur. Doğruaunu en iyi Allah bilir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
siyah köpek şeytandır,  tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar şeytandır,  tüm kara köpekleri öldürünüz,  siyah köpek şeytandır hadisi,  Buhari Vudu 66,  siyah kopek seytandir,  kara köpek şeytandır