Konusunu Oylayın.: Ehli hidayet miyim, ehli dalalet miyim?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Ehli hidayet miyim, ehli dalalet miyim?
 1. 24.Kasım.2011, 16:07
  1
  Misafir

  Ehli hidayet miyim, ehli dalalet miyim?


  Ehli hidayet miyim, ehli dalalet miyim? Mumsema Kendimi allaha ve resulüne iman etmiş, mü'min bir kişi olarak görüyorum. Rabbimizin emirlerini yapmaya ve nehyettiği şeylerden mümkün mertebe kaçmaya çalışıyorum. Fakat; hayatı öyle hızlı ve yoğun bir şekilde yaşıyoruzki, bu azgın nefsimi zabdetmekte her saniye zorlanıyorum. çünki, şu televizyonlar, sokaklar malum, herşey adeta imanıma hücum ediyor ve beni perişan ediyor. Kısacası gözümü, gönlümü, kalbimi her saniye kontrol etmekte çok zorlanıyorum. Elhamdülillah namazımı aksatmadan kılmaya çalışıyorum. Yine de zaman zaman kendi kendime yukarıda yazmış olduğum soruyu sormadan edemiyorum. şimdi size soruyorum. Ben gerçekten ehli hidayet mi, yoksa ehli dalaletmiyim?


 2. 24.Kasım.2011, 16:07
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Kendimi allaha ve resulüne iman etmiş, mü'min bir kişi olarak görüyorum. Rabbimizin emirlerini yapmaya ve nehyettiği şeylerden mümkün mertebe kaçmaya çalışıyorum. Fakat; hayatı öyle hızlı ve yoğun bir şekilde yaşıyoruzki, bu azgın nefsimi zabdetmekte her saniye zorlanıyorum. çünki, şu televizyonlar, sokaklar malum, herşey adeta imanıma hücum ediyor ve beni perişan ediyor. Kısacası gözümü, gönlümü, kalbimi her saniye kontrol etmekte çok zorlanıyorum. Elhamdülillah namazımı aksatmadan kılmaya çalışıyorum. Yine de zaman zaman kendi kendime yukarıda yazmış olduğum soruyu sormadan edemiyorum. şimdi size soruyorum. Ben gerçekten ehli hidayet mi, yoksa ehli dalaletmiyim?

 3. 24.Kasım.2011, 16:16
  2
  Ercan
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 04.Temmuz.2011
  Üye No: 88468
  Mesaj Sayısı: 3,115
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 33
  Bulunduğu yer: Gaziantep

  Cevap: Ehli hidayet miyim, ehli dalalet miyim?
  Kardeş namazını aksatmadan kıl, olabildiğince haramdan uzak dur. Nefis ve şeytanla olan savaşımız son nefesimize kadar devam edecek. Rabbim ibadetlermizi, dualarımızı kabul etsin.

  Alıntı
  Ben gerçekten ehli hidayet mi, yoksa ehli dalaletmiyim?
  Siz Allah'a tevekkül edin, O'na sığının yeter. Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir. 4. 24.Kasım.2011, 16:16
  2
  Devamlı Üye  Kardeş namazını aksatmadan kıl, olabildiğince haramdan uzak dur. Nefis ve şeytanla olan savaşımız son nefesimize kadar devam edecek. Rabbim ibadetlermizi, dualarımızı kabul etsin.

  Alıntı
  Ben gerçekten ehli hidayet mi, yoksa ehli dalaletmiyim?
  Siz Allah'a tevekkül edin, O'na sığının yeter. Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir.

+ Yorum Gönder