+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kordonları bağlatmak günahmı=? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kordonları bağlatmak günahmı=?


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Kordonları bağlatmak günahmı=?


  Reklam  Cevap: Gerek erkeğin ve gerekse kadının tüplerinin bağlanması yolu ile bir daha çocuk yapma kabiliyetinden mahrum kalmaları hem dinen, hem tıbben sakıncalı bir metottur. Birçok yan tesiri vardır. Geçici kısırlaştırma ise kısmen benimsenebilir. Bazen anne adayının sağlığını ciddi şekilde tehlikeye sokan hallerde kısırlaştırma yapılabilmektedir.

  Meselâ üçüncü sezaryen ameliyatlarından sonra bir yenisi anne için riskler taşıyorsa, batın yavrunun çıkarılması için hazır açılmışken tüpler bağlanarak kısırlaştırma yapılabilmektedir. (İnsan ve Cinsi Hayat, s. 100)

  Görüldüğü üzere, bu uygulama hem geçici, hem de herkes için her zaman değildir. Yani ancak zaruret halinde başvurulabilecek bir çaredir. Bu çeşit meselelerde tıp müsaade etmiyorsa, din de müsaade etmez. Çünkü dinin esaslarından birisi de neslin ve canın muhafazasıdır. Bunun için böyle bir zaruretle karşılaşınca tek doktorun kararından ziyade, tıbbî bir kurulun kararına itimat edilmelidir.

  Mehmed PAKSU


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 3. HİZMETKAR
  Devamlı Üye
  Kordonları bağlatmak günahmı Görüntülü Video+ Yorum Gönder
kordonları bağlatmak günahmı,  kordonları bağlatmak günahmıdır,  kordonlarını bağlatmak günahmı,  kordonları bağlatmak,  tüpleri bağlatmak günahmı,  kordonları bağlatma,  kordonları bağlatmak gunahmı