+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Deccalin yanındaki melekler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Deccalin yanındaki melekler

  Sual: Deccalin bazı özelliklerini biliyordum,fakat bir yerde deccalin yanında iki meleğin olacağı rivayet edilmiş bu doğrumudur... ? 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: Deccalin yanındaki melekler


  Reklam  Cevap: RE. 140/11. Benden evvelki peygamberlerden ümmetini Deccal ile korkutmayan hiç kimse olmadı. Onun sol gözü şaşı, sağ gözü ise perdelidir. Ve alnında "kâfir" diye yazılıdır. Yanında cennet, cehennem diye iki vadi olur. Cennet dediği cehennem, cehennemi ise cennettir.

  Yanında peygamber kıyafetinde iki melek bulunur; biri sağında, biri solundadır. Bu beraberlik insanları imtihan içindir.

  Deccal onlara sorar:

  "--Ben sizin Rabbiniz değil miyim Diriltiyorum, öldürüyorum."

  Meleklerden biri:

  "--Yalan söylüyorsun!" der.

  Fakat bu sözü yanındaki melekten başkası duymaz. İkinci melek diğerine:

  "--Doğru söylüyorsun." der.

  İkinci meleğin sözünü insanlar işitir ve zannederler ki, Deccal´i tasdik etti. Bu da imtihan içindir. Sonra Medine´ye yürür. Giremeyince, "Bu onun ülkesidir!" der. Sonra Şam´a yürür Orada "Akabetü Efik" mevkiinde Allah onu helâk eder.

  Hz. Sefine RA

  RE. 507/10. Deccal çıkar ve beraberinde bir nehir ve bir de ateş hendeği bulunur. Kim onun nehrine girerse, günahı sabit olur, ecrini ise kaybeder. Kim ki ateş hendiğine girerse, ecri sabit olur, günahı ise sükût eder. Bundan sonra işte o kıyamet saatidir.

+ Yorum Gönder