+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ruhani varlık korkusu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ruhani varlık korkusu

  Sual: İnançlarımın gereklerini yerine getirmeye çalışıyorum ama devamlı ruhani varlık korkusu var. Yalnız kalınca, karanlıkta daha da artıyor bu korku. Muska yapıldı, tavsiye edilen ayet ve duaları okuduğum halde 2 aydan beri herhangi bir tesiri görülmedi. Geceleri tedirgin olduğum için yatamıyorum. 3 saatlik uyku ile çalışıyorum haliyle agresif oluyorum. Üstelik psikiyatristin verdiği ilaç ta işe yaramadı. Son iki aydır hayatım alt üst oldu. Sizin bu durumda tavsiyelerinizi bekliyorum. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Karanlıktan ve cinlerden korkuyorum. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?


  Reklam  Cevap: Müslüman itikad sahibi bir insandır. Her an onu görüp gözetleyen bir yaratacısının olduğunu bilip tüm elem ve korkudan uzak emin olur. Çünkü bilir ki Allah dilemedikçe ona hiç kimse bir zarar vermeyecektir.

  Korku ve nazar gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davud, Nesâî, Tirmizî).

  Cinni şeytanların şerrinden korunmak için Felak ve Nas sürelerini okumayı Peygamberimiz tavsiye etmektedir.

 3. Misafir
  aksam yatıyorum ve yanımda bırı var hıssedıyorum napmalıyımmm

 4. arifselim
  Yönetici
  Selamun aleykum kardeşim. Bu sadece içine doğan düşüncelerdir. Boşuna kendini üzmene gerek yok. Abdestli yatağa gir ve ayetel kürsi oku, Allah'ın izniyle geçecektir.

+ Yorum Gönder