+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ahir zamanda Hz. İsa'nın yeryüzüne inip Deccal'i öldürmesi ile ilgili hadisler nasıl anlaşılmalıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ahir zamanda Hz. İsa'nın yeryüzüne inip Deccal'i öldürmesi ile ilgili hadisler nasıl anlaşılmalıdır?

  Sual: Ahir zamanda Hz. İsa'nın yeryüzüne inip Deccal'i öldürmesi ile ilgili hadisler nasıl anlaşılmalıdır? İnsanlar önce ona (Deccal'e) inancaklar, sonra Hz. İsa (as) inince herkes ona inanıp İslam dinine inancak? ? 2. imam
  Üye

  Cevap: Ahir zamanda Hz. İsa'nın yeryüzüne inip Deccal'i öldürmesi ile ilgili hadisler nasıl anlaşılmalıdır?


  Reklam  Cevap: Ahir zamanda Hz. İsa'nın yeryüzüne inip Deccal'i öldürmesi ile ilgili hadisler nasıl anlaşılmalıdır? İnsanlar önce ona (Deccal'e) inancaklar, sonra Hz. İsa (as) inince herkes ona inanıp İslam dinine inancak?..

  Yazar: Sorularla İslamiyet 2011-11-15
  Ahir zamanda Deccal gelecek ve Allah'ı inkar fikrini dünyaya yayacaktır. Hz. İsa (as) da yeryüzüne inerek Deccal'ın dünyaya yaydığı bu fikri engelleyerek İslamı yayacaktır.

  Deccal'ın gelmesi ile herkes kafir olacak veya Hz. İsa (as) geldiğinde herkes Müslüman olacak şeklinde anlaşılmamalıdır. Belki Deccal'ın gelmesi ile dünya üzerinde küfür artacak ve Hz. İsa (as) geldiği zaman İslam küfre galip gelip Müslümanların sayısı artacaktır. Her iki dönemde de Müslümanlar olduğu gibi kafirler de olacaktır. Bu husus uzun bir dönemde gerçekleşecektir.

  İlave bilgi için tıklayınız:

  Hz. İsa, kıyamet kopmadan önce tekrar yeryüzüne inecek mi?..

+ Yorum Gönder