+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahın Yarattıkları sayısınca,kendisinin razı olacağı kadarınca diye başlayan duanın devamını öğrenmemiz mümkünmü? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allahın Yarattıkları sayısınca,kendisinin razı olacağı kadarınca diye başlayan duanın devamını öğrenmemiz mümkünmü?






 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: Allahın Yarattıkları sayısınca,kendisinin razı olacağı kadarınca diye başlayan duanın devamını öğrenmemiz mümkünm


  Reklam



  Cevap: Allah’ı gökyüzünde yarattıkları sayısınca

  Sa’d İbni Ebû Vakkâs radıyallahu anh’in rivayet ettiğine göre, kendisi bir gün Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem ile beraber, önündeki hurma çekirdekleriyle veya çakıl taşlarıyla tesbih çeken bir kadının yanına girdi. Peygamber aleyhisselâm kadına:
  “Bundan daha kolayını -veya daha faziletlisini- sana haber vereyim mi?” diye sorduktan sonra şöyle buyurdu: “Sübhânallahi adede mâ halaka fi’s-semâi ve sübhânallahi adede mâ halaka fi’l-ard ve sübhânallahi adede mâ beyne zâlike ve sübhânallahi adede mâ hüve hâlik: Ben Allah’ı gökyüzünde yarattıkları sayısınca ulûhiyyetine yakışmayan sıfatlardan tenzîh ederim. Ben Allah’ı yeryüzünde yarattıkları sayısınca ulûhiyyetine yakışmayan sıfatlardan tenzîh ederim. Ben Allah’ı yerle gök arasında yarattıkları sayısınca ulûhiyetine yakışmayan sıfatlardan tenzîh ederim. Ben Allah’ı bundan sonra yaratacakları sayısınca ulûhiyyetine yakışmayan sıfatlardan tenzîh ederim, de. Allahü ekber’i de böyle, elhamdülillâh’ı da böyle, lâ ilâhe illallah’ı da böyle, lâ havle velâ kuvvete illâ billâh’ı da böyle söylersin.”

  * Tirmizî, Daavât 113. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Vitir 24


+ Yorum Gönder