+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Gusülden sonra kaşın kirpiğin kuru kaldıgından süphelendim banyodan cıktıktan 4-5 saat sonra yıkadım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Gusülden sonra kaşın kirpiğin kuru kaldıgından süphelendim banyodan cıktıktan 4-5 saat sonra yıkadım

  Sual: iyi akşamlar. gusülden sonra kaşın kirpiğin kuru kaldıgından süphelendim banyodan cıktıktan 4-5 saat sonra yıkadım ama bu arada dışarda dolanırken gözüm harama gitmiş olabilir yada küfür etmiş olabilirim bu durumdada gusül tamam olmuşmudur. Allah razı olsun. ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: gusülden sonra kaşın kirpiğin kuru kaldıgından süphelendim banyodan cıktıktan 4-5 saat sonra yıkadım


  Reklam  Cevap: ve aleykumusselam yıkanması unutulan yerler
  hatırlandığı zaman yıkanması yeterlidir.


  Guslü Gerektiren Haller:


  1 Cinsel ilişkide bulunmak:Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir

  Resulullah (sav) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir "(1)


  2 İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir Resulullah (sav)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye sorulduResulullah (sav): "Evet gerekir" diye cevapladı Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden sorulduResulullah (sav): "Ona gusül gerekmez" dedi"(2)


  (1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma'ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71


  (2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82
  arşivden ...

+ Yorum Gönder