Konusunu Oylayın.: Gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı
 1. 09.Kasım.2011, 13:27
  1
  Misafir

  Gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı


  Gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı Mumsema gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı hareket edemedim gözlerimi açmaya çalıştım oda olmadı her yer karanlıktı bi an kendimi öldü sandım ben zaten karabasan basmasına alıştım sadece asafarı söleseniz yeter lütfen onaylayın


 2. 09.Kasım.2011, 13:27
  1
  yılmaz şule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  yılmaz şule
  Misafir  gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı hareket edemedim gözlerimi açmaya çalıştım oda olmadı her yer karanlıktı bi an kendimi öldü sandım ben zaten karabasan basmasına alıştım sadece asafarı söleseniz yeter lütfen onaylayın

 3. 09.Kasım.2011, 15:53
  2
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Mayıs.2011
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,611
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı
  Asafar nedir ya. bende merak ettim. Kardeş Dualar okuyormusun yatarken. Çoraplı yatma. ve yattıgın zaman Yatagının çevresine içine bak temiz olduguna emin ol. Ekmek kırıntıları filan olmasın. Karabasan Cin dir. Banada geldigi oldu. Ayetel kürsi okuyunca üstüme agırlıgını daha çok koyuyordu. tam bitince birden kendime geldim. gözlerimi açtım. Asafar ın anlamını bende çok merak ettim gerçekten. ya bunlar basmayı bırakmış birde konuşmayadamı başladılar. Kardeş dualarını eksiltme. Gece yatmadan. Nas Felak Ayetel kürsi Surelerini oku. eğerki çare bulunmasa. Tesirli bir Dua sana yazarım. Allahın izni ile kurtulursun.


 4. 09.Kasım.2011, 15:53
  2
  islamyolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  Asafar nedir ya. bende merak ettim. Kardeş Dualar okuyormusun yatarken. Çoraplı yatma. ve yattıgın zaman Yatagının çevresine içine bak temiz olduguna emin ol. Ekmek kırıntıları filan olmasın. Karabasan Cin dir. Banada geldigi oldu. Ayetel kürsi okuyunca üstüme agırlıgını daha çok koyuyordu. tam bitince birden kendime geldim. gözlerimi açtım. Asafar ın anlamını bende çok merak ettim gerçekten. ya bunlar basmayı bırakmış birde konuşmayadamı başladılar. Kardeş dualarını eksiltme. Gece yatmadan. Nas Felak Ayetel kürsi Surelerini oku. eğerki çare bulunmasa. Tesirli bir Dua sana yazarım. Allahın izni ile kurtulursun.

 5. 09.Kasım.2011, 23:33
  3
  BEYAZ_gul
  yasam

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 16.Temmuz.2011
  Üye No: 88754
  Mesaj Sayısı: 1,009
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 11
  Bulunduğu yer: viyana

  Cevap: gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı

  Rabbim yardimciniz olsun.
  Bol bol dua okuyun.
  INSALLAH bende.size dua ederim.
  Yatiginizda sagniza donun ve ALLAH in guzel isimlerini zikredin.

  Cok uzuldum dogrusu her gece cekilmezki.


 6. 09.Kasım.2011, 23:33
  3
  yasam
  Rabbim yardimciniz olsun.
  Bol bol dua okuyun.
  INSALLAH bende.size dua ederim.
  Yatiginizda sagniza donun ve ALLAH in guzel isimlerini zikredin.

  Cok uzuldum dogrusu her gece cekilmezki.

 7. 09.Kasım.2011, 23:39
  4
  Galus
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 13
  Mesaj Sayısı: 4,812
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 51
  Bulunduğu yer: Türkiye

  Cevap: gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı

  Karabasan Nedir?


  kaKarabasan, Uyku felcidir. Derin uyku ve uyku uyuşukluğunun anormal bir şeklidir. İnsanlar, rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Hasta, birkaç dakika hareket edemez. Umûmiyetle uykuya dalarken veya uykudan kalkarken bu uykulu hâli ile birtakım sesler duyduğunu veya şekiller gördüğünü sanır. Kestirme yaparken veya uykuya başlarken… Bu durum, başka sebeplerle de ortaya çıkabilir. Ses duyma ve şekil görmeler, aynı anda olabilir.

  Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

  Bunu herkes, hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır. Çok basit açıklamak gerekirse, “Uykudan uyandığın anda beyin uyanıyor; ama vücut uyanmıyor…” İkisi arasında bir bağlantı vardır. Vücut, bu sinyali alıp gerçekleştiremiyor hemen. Bu, genelde stresten, yorgunluktan vs. olarak açıklanıyor.

  Fizyolojik olarak, REM atonia olarak da bilinen, REM uykusu sırasında oluşan normal felç ile yakından ilgilidir. Buna göre bazı bilim adamları ve fizikçiler bunun uyku döngüsünün “doğal” bir etkisi olduğuna inanır. Uyku felci, beyin REM durumundan tamamen uyanık duruma geçse de, beden felcinin devam etmesi durumunda oluşur. Bu durum, kişinin bilincinin tamamen açık olmasına rağmen hareket edememesine sebep olur. Ayrıca bu durum ile birlikte hypnagogic halisünasyonlar olabilir.

  Rüyada gördüğümüz aktivitelerin fizyolojik etkisi, tıpkı günlük hayatta açık bilinçle yaşadıklarımızın aynısıdır. Rüyamızda, koşmak, şarkı söylemek, kaçmak aktivitelerinde bulunuyorsak beyinden kaslara bu fonksiyonlar için emirler gider. REM uykusu sırasında oluşan bu hareket emirlerini “Locus Coeruleus” noktası durdurur. Bu nedenle, kişi, hareket etmek istediği halde hareket edemez. Uyku esnasında kişileri korumaya yönelik oluşmuş bu güvenlik sistemi, özellikle heyecanlı rüyalarda kişiye felç olmuşluk duygusu verir. İnsan, rüyasında da kaçmak istediği halde kaçamadığı, koşmak istediği halde koşamadığı rüyalar görür. Bu felç olmuşluk hissi, korkunç rüyalarda kabusa dönüşür ve abartılı korku tepkileri (hızlı kalp çarpıntısı, ter içinde kalmak, ağız kuruluğu vb.) hissederek uyanan kabus sahipleri KARABASAN sanrısı ile kalkarlar.

  Çoğu zaman, uyku felcine uğraya kişi tarafından, bunun bir rüya sebebiyle oluştuğuna inanılır. Bu yüzden, insanların hareket etmek istese de hareket edemediği rüya sayısı bu kadar fazladır. Uyku felcinin sebep olduğu halisünasyonlar bazen durumun normal bir rüya olarak algılanmasına, bazen de oda içerisinde hayali şeyler görülmesine sebep olur .

  Karabasanın, insanın uyanışı esnasında fiziksel, eterik ve astral bedeninin aynı zamanda bir araya gelmediklerini ve birinin dışarıdayken (tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder, görürsünüz, hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz, yatakta olduğunuzu da… Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz, fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

  Karabasanın iki temel nedeni var:

  1. Kan dolaşımındaki düzensizlikler.
  2. 2-Psikolojik gerginlikler.

  Eski bir Avrupa şampiyonu güreşçi, bu durumun sebebini şöyle açıklıyor: “İnsanın gece yatış pozisyonu önemli. Sırtüstü yatarsan, vücuttaki kan dolaşımı çok kısa süren bir an, ayni seviyede kalır veya durur. Bu anda vücut, bahsedilen sıkıntıları yaşar. Ama sen bu durumdayken, ufak bir hareket yapsan -bir parmak bile oynatsan mesela- kan, yeniden vücutta dolaşmaya başlar ve sıkıntı dağılır.”

  Bu anlattığımız olayın bilimsel adı, “Rapid Eye Movement”tir (REM). İnsanın uykusu, birkaç evreden oluşur. REM döneminde, hızlı göz hareketleri vardır ve beyin aktivasyonu durur. Ama bazı insanlarda beyin aktivasyonu, zaman zaman ya da sürekli durmaz. Vücudu kontrol edemezsiniz; ama bilinçli ya da bilinçsiz çevreyi görebilirsiniz. Bu korkutucu bir durum. Çocukluktan beri “karabasan, karabasan” diye anlatılan hikâyeler, bilinçaltında daha da büyük korkular yaratıyor. Bir daha yaşarsanız, bilinciniz yerinizde ise bu bir sağlık problemi ve uyanmalıyım diye düşünün ve odaklanın. Uyanacaksınız.

  Karabasan’ın Belirtileri

  Uyku felcinin başlıca belirtisi uyanma öncesi veya uyuma öncesi görülen kısmı veya geçici iskelet kası felcidir. Diğer bir deyişle, bir kişinin uykuya dalarken veya uyanırken hareket edememesi veya konuşamaması hissidir. Uyku felci ile birlikte hypnagogic halisünasyonlar olabilir. Bu halisünasyonlar işitsel, dokunsal ve/veya görsel olabilir. Uyku felci kişi tekrar REM uykusuna dönmeden önce veya tamamen uyanmadan önce birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir. Çok uç durumlarda, 4-5 saat sürdüğü de bilinmektedir:

  1. Uyumaya başladıktan birkaç saat sonra çığlık atmaya ve ağlamaya başlayabilirsiniz.
  2. Kalbiniz çarpıntınız ve soluk alıp vermeniz sıklaşır.
  3. İnsanlar sizi gördüklerinde rahat olmadığınızı fark ederler.
  4. Rüyayı kesinlikle hatırlamazsınız.
  5. Başkaları size bahsetmedikçe olayı hiç hatırlayamazsınız.

  Karabasan’ın Olası Sebepleri

  Uyku felci, rüya gören bir kişinin rüyasında yaptığı hareketleri aynen yapmasını engellemek için REM uykusu süresince oluşur. Uyku felcinin fizyolojisi hakkında çok az şey bilinir. Bununla birlikte, uyku felcinin beynin pons bölgesindeki motor nöronların post-sinaptik inhibisyonu ile bağlantılı olduğu önerilmektedir. Özellikle, düşük seviye melatonin kasların uyarılmasını engelleyecek şekilde sinirlerdeki depolarizasyon akımı durdurabilir, ve rüyada yaşanan fiilin gerçekte yaşanmamasını sağlayabilir (mesela, rüyasında koştuğunu gören bir kişinin gerçekte koşmasını engellemek gibi).

  Ayrıca, bu düzensizliği yaşayanlar ve narkolepsiden muzdarip olanlar arasında belirgin bir ilişki vardır. Fakat değişik çalışmalar, çoğu insanın hayatlarında en az bir kez uyku felci yaşadığını göstermektedir.

  Bazıları, değişik faktörlerin uyku felci ve halüsinasyonların yaşanma olasılığını arttırdığını rapor etmişlerdir. Bunlar:

  1. Sırt üstü yatmak
  2. Düzensiz uyuma saatleri; şekerlemeler, çok veya az uyumak
  3. Fazla stres
  4. Ani çevre/yaşam tarzı değişiklikleri
  5. Olaydan hemen önce görülen berrak rüya. Ayrıca berrak rüya durumuna girebilmek için kullanılan bilinçli indüksiyon yaygın bir yöntemdir. WILD olarak da bilinir.
  6. Yapay uyku yardımcıları ve antihistaminler.


 8. 09.Kasım.2011, 23:39
  4
  Özel Üye
  Karabasan Nedir?


  kaKarabasan, Uyku felcidir. Derin uyku ve uyku uyuşukluğunun anormal bir şeklidir. İnsanlar, rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Hasta, birkaç dakika hareket edemez. Umûmiyetle uykuya dalarken veya uykudan kalkarken bu uykulu hâli ile birtakım sesler duyduğunu veya şekiller gördüğünü sanır. Kestirme yaparken veya uykuya başlarken… Bu durum, başka sebeplerle de ortaya çıkabilir. Ses duyma ve şekil görmeler, aynı anda olabilir.

  Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz.

  Bunu herkes, hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır. Çok basit açıklamak gerekirse, “Uykudan uyandığın anda beyin uyanıyor; ama vücut uyanmıyor…” İkisi arasında bir bağlantı vardır. Vücut, bu sinyali alıp gerçekleştiremiyor hemen. Bu, genelde stresten, yorgunluktan vs. olarak açıklanıyor.

  Fizyolojik olarak, REM atonia olarak da bilinen, REM uykusu sırasında oluşan normal felç ile yakından ilgilidir. Buna göre bazı bilim adamları ve fizikçiler bunun uyku döngüsünün “doğal” bir etkisi olduğuna inanır. Uyku felci, beyin REM durumundan tamamen uyanık duruma geçse de, beden felcinin devam etmesi durumunda oluşur. Bu durum, kişinin bilincinin tamamen açık olmasına rağmen hareket edememesine sebep olur. Ayrıca bu durum ile birlikte hypnagogic halisünasyonlar olabilir.

  Rüyada gördüğümüz aktivitelerin fizyolojik etkisi, tıpkı günlük hayatta açık bilinçle yaşadıklarımızın aynısıdır. Rüyamızda, koşmak, şarkı söylemek, kaçmak aktivitelerinde bulunuyorsak beyinden kaslara bu fonksiyonlar için emirler gider. REM uykusu sırasında oluşan bu hareket emirlerini “Locus Coeruleus” noktası durdurur. Bu nedenle, kişi, hareket etmek istediği halde hareket edemez. Uyku esnasında kişileri korumaya yönelik oluşmuş bu güvenlik sistemi, özellikle heyecanlı rüyalarda kişiye felç olmuşluk duygusu verir. İnsan, rüyasında da kaçmak istediği halde kaçamadığı, koşmak istediği halde koşamadığı rüyalar görür. Bu felç olmuşluk hissi, korkunç rüyalarda kabusa dönüşür ve abartılı korku tepkileri (hızlı kalp çarpıntısı, ter içinde kalmak, ağız kuruluğu vb.) hissederek uyanan kabus sahipleri KARABASAN sanrısı ile kalkarlar.

  Çoğu zaman, uyku felcine uğraya kişi tarafından, bunun bir rüya sebebiyle oluştuğuna inanılır. Bu yüzden, insanların hareket etmek istese de hareket edemediği rüya sayısı bu kadar fazladır. Uyku felcinin sebep olduğu halisünasyonlar bazen durumun normal bir rüya olarak algılanmasına, bazen de oda içerisinde hayali şeyler görülmesine sebep olur .

  Karabasanın, insanın uyanışı esnasında fiziksel, eterik ve astral bedeninin aynı zamanda bir araya gelmediklerini ve birinin dışarıdayken (tam olarak bedene girmemiş halde) diğerinin bedene dönmüş olduğunu biliyorum. Odayı hisseder, görürsünüz, hatta dokunduğunuzu da hissedersiniz, yatakta olduğunuzu da… Fakat bağırsanız sesiniz çıkmaz,çünkü astral bedeninizle bağırıyorsunuz, fiziksel bedeninize aynı uyarıyı gönderemiyorsunuz. Aynı şekilde bu sebepten ötürü fiziksel bedeninizi hareket ettiremezsiniz.

  Karabasanın iki temel nedeni var:

  1. Kan dolaşımındaki düzensizlikler.
  2. 2-Psikolojik gerginlikler.

  Eski bir Avrupa şampiyonu güreşçi, bu durumun sebebini şöyle açıklıyor: “İnsanın gece yatış pozisyonu önemli. Sırtüstü yatarsan, vücuttaki kan dolaşımı çok kısa süren bir an, ayni seviyede kalır veya durur. Bu anda vücut, bahsedilen sıkıntıları yaşar. Ama sen bu durumdayken, ufak bir hareket yapsan -bir parmak bile oynatsan mesela- kan, yeniden vücutta dolaşmaya başlar ve sıkıntı dağılır.”

  Bu anlattığımız olayın bilimsel adı, “Rapid Eye Movement”tir (REM). İnsanın uykusu, birkaç evreden oluşur. REM döneminde, hızlı göz hareketleri vardır ve beyin aktivasyonu durur. Ama bazı insanlarda beyin aktivasyonu, zaman zaman ya da sürekli durmaz. Vücudu kontrol edemezsiniz; ama bilinçli ya da bilinçsiz çevreyi görebilirsiniz. Bu korkutucu bir durum. Çocukluktan beri “karabasan, karabasan” diye anlatılan hikâyeler, bilinçaltında daha da büyük korkular yaratıyor. Bir daha yaşarsanız, bilinciniz yerinizde ise bu bir sağlık problemi ve uyanmalıyım diye düşünün ve odaklanın. Uyanacaksınız.

  Karabasan’ın Belirtileri

  Uyku felcinin başlıca belirtisi uyanma öncesi veya uyuma öncesi görülen kısmı veya geçici iskelet kası felcidir. Diğer bir deyişle, bir kişinin uykuya dalarken veya uyanırken hareket edememesi veya konuşamaması hissidir. Uyku felci ile birlikte hypnagogic halisünasyonlar olabilir. Bu halisünasyonlar işitsel, dokunsal ve/veya görsel olabilir. Uyku felci kişi tekrar REM uykusuna dönmeden önce veya tamamen uyanmadan önce birkaç saniye veya birkaç dakika sürebilir. Çok uç durumlarda, 4-5 saat sürdüğü de bilinmektedir:

  1. Uyumaya başladıktan birkaç saat sonra çığlık atmaya ve ağlamaya başlayabilirsiniz.
  2. Kalbiniz çarpıntınız ve soluk alıp vermeniz sıklaşır.
  3. İnsanlar sizi gördüklerinde rahat olmadığınızı fark ederler.
  4. Rüyayı kesinlikle hatırlamazsınız.
  5. Başkaları size bahsetmedikçe olayı hiç hatırlayamazsınız.

  Karabasan’ın Olası Sebepleri

  Uyku felci, rüya gören bir kişinin rüyasında yaptığı hareketleri aynen yapmasını engellemek için REM uykusu süresince oluşur. Uyku felcinin fizyolojisi hakkında çok az şey bilinir. Bununla birlikte, uyku felcinin beynin pons bölgesindeki motor nöronların post-sinaptik inhibisyonu ile bağlantılı olduğu önerilmektedir. Özellikle, düşük seviye melatonin kasların uyarılmasını engelleyecek şekilde sinirlerdeki depolarizasyon akımı durdurabilir, ve rüyada yaşanan fiilin gerçekte yaşanmamasını sağlayabilir (mesela, rüyasında koştuğunu gören bir kişinin gerçekte koşmasını engellemek gibi).

  Ayrıca, bu düzensizliği yaşayanlar ve narkolepsiden muzdarip olanlar arasında belirgin bir ilişki vardır. Fakat değişik çalışmalar, çoğu insanın hayatlarında en az bir kez uyku felci yaşadığını göstermektedir.

  Bazıları, değişik faktörlerin uyku felci ve halüsinasyonların yaşanma olasılığını arttırdığını rapor etmişlerdir. Bunlar:

  1. Sırt üstü yatmak
  2. Düzensiz uyuma saatleri; şekerlemeler, çok veya az uyumak
  3. Fazla stres
  4. Ani çevre/yaşam tarzı değişiklikleri
  5. Olaydan hemen önce görülen berrak rüya. Ayrıca berrak rüya durumuna girebilmek için kullanılan bilinçli indüksiyon yaygın bir yöntemdir. WILD olarak da bilinir.
  6. Yapay uyku yardımcıları ve antihistaminler.

 9. 10.Kasım.2011, 09:41
  5
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Mayıs.2011
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,611
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: gece beni bastılar karabasanlar kulağıma asafar asafaaar die uğultular gelmeye başladı

  Galus kardeşim bilimsel Açıklığını getirmişin. Allah razı olsun ama sen o yazıyı yazan doktora desen Cin varmıdır. Yok der. Onada bir bilimsel birşeyler der. Kardeş Zaten bir insana Bir cin musallat olsa piskolojisi bozulsa. Sen doktora gitsek , Piskologa gönderir. Piskologa cin musalalt oluyor desen. Gülmeleye başlarlar Rüya görüyorsun. beyninde bilmem şunlar bunlar var der. yani onlara zaten inandıramazsın. Karabasanı bilmem neyi.

  Eğer öyle ise Asafaar diye uğultular nedir. Arkadaştaki. odamı kendiliğinden oluyor.

  onuda bırak bana geldigi zaman Ayetel kürsi okdugumda Ağırlıgını bitene kadar daha çok bastırması tam bittiginde Aniden Agırlık kalmaması ne oluyor.

  yani bilime karşı değilim ama bilim herşeye hurafe der.
 10. 10.Kasım.2011, 09:41
  5
  islamyolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli
  Galus kardeşim bilimsel Açıklığını getirmişin. Allah razı olsun ama sen o yazıyı yazan doktora desen Cin varmıdır. Yok der. Onada bir bilimsel birşeyler der. Kardeş Zaten bir insana Bir cin musallat olsa piskolojisi bozulsa. Sen doktora gitsek , Piskologa gönderir. Piskologa cin musalalt oluyor desen. Gülmeleye başlarlar Rüya görüyorsun. beyninde bilmem şunlar bunlar var der. yani onlara zaten inandıramazsın. Karabasanı bilmem neyi.

  Eğer öyle ise Asafaar diye uğultular nedir. Arkadaştaki. odamı kendiliğinden oluyor.

  onuda bırak bana geldigi zaman Ayetel kürsi okdugumda Ağırlıgını bitene kadar daha çok bastırması tam bittiginde Aniden Agırlık kalmaması ne oluyor.

  yani bilime karşı değilim ama bilim herşeye hurafe der.


+ Yorum Gönder