+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Diyanet: Hac kurbanı kutsal topraklarda kesilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Diyanet: Hac kurbanı kutsal topraklarda kesilir


 2. imam
  Üye

  Cevap: Diyanet: Hac kurbanı kutsal topraklarda kesilir


  Reklam  Cevap: Diyanet: Hac kurbanı kutsal topraklarda kesilir
  Diyanet İşleri Başkanlığı, hac ibadeti çerçevesinde yapılan kurban kesiminin, kutsal topraklarda gerçekleştirilmesi gerektiğini bildirdi.
  Milletvekillerinin, hac kurbanının Türkiye'de kesilmesi yönündeki açıklamalarını değerlendiren Diyanet'ten bir uzman, hac kurbanının hac topraklarında kesilmesinin dinin gereği olduğunu ifade etti. Hac ibadetini yerine getirenlerin, Suudi Arabistan'da kurban keserken, Türkiye'de evlerinde de Kurban Bayramı'nda kesim yapıldığını anlatan yetkili, ‘‘Hac kurbanının kutsal topraklarda kesilmesi gerekiyor. Zaten genellikle Türkiye'de hacılarımızın evlerinde de bayramda kurban kesildiği için böyle bir ihtiyaç yok’’ dedi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Suudi Arabistan'da kurban etlerinin ziyan edilmesi gibi bir durumun sözkonusu olmadığını savunan Diyanet yetkilisi, kurbanların kesildikten sonra hemen şoklandığını ve ihtiyaç sahibi kişi ve ülkelere gönderildiğini söyledi. Kurban etlerinin talebe göre daha çok Müslüman ülkelere gönderildiğine işaret eden yetkili, geçmişte Bosna gibi savaş yaşayan bölgelere de kurban etlerinin gönderildiğini belirtti.

+ Yorum Gönder