+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Prematüre Bebekler İleride Fiziksel Sorun Yaşarmı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Prematüre Bebekler İleride Fiziksel Sorun Yaşarmı ?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Prematüre Bebekler İleride Fiziksel Sorun Yaşarmı ?


  Reklam  Cevap: Prematüre bebekler ileride fiziksel sorun yaşar mı?

  Prematüre bebeklerin ilerde yaşadıkları ve yaşayacakları sorunları siz bilebiliyor musunuz diye soruyorsanız ben çok prematüre bebek takip etmiş bir doktorum gerçekten bizleri şaşırtmaya yinede ondan sonrada taburcu olduktan sonrada bu bebekler devam eder ama göz muayenesi iyi geçmiş işitme testi iyi geçmiş ve gelişim olarak ta problem yaşamayıp kendi aylarında kendi ayları düzeltilmiş aylarında düzeltilmiş ayları gibi davranabiliyorlarsa bebekler iyi seyrediyor denilebilmektedir.
  Yinede hiçbir problem yaşamamış olsa da çok ileri derecede erken doğmak ileride okul çağlarında bazı sorunları esasına yol açabiliyor. Bu çocukları iyi takip etmek gerekiyor. 25 26 haftalık doğmuş prematüreleri bu çocuklarda öğrenme bozuklukları dikkat dağınıklıkları ve hiperaktivite biraz daha sıklıkla görülebiliniyor. O nedenle de ilkokul çağlarında da takiplerinin olmasında da fayda var. Ama genel olarak eğer çok iyi yeni doğan yeni bakım süreci yaşayıp ilk tetkiklerinde iyi gidip sonra ki tetkiklerinde de kontrollerinde de iyi gittiyse annenin içinin rahat olması lazım.


+ Yorum Gönder