+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kelimei tevhit hatmi nasıl yapılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Misafir

  Kelimei tevhit hatmi nasıl yapılır?


 2. 2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Cevap: Kelimei tevhit hatmi nasıl yapılır?


  Reklam  Cevap: Peygamber (s.a.v.)
  Yeryüzü ve gökler terazinin bir kefesine, bu mübârek kelime de diğer kefesine konulsa, elbette bu kelime ağır gelirdi burmuşlardır.

  Ebu Hüreyre (ra) dan rivaten
  Rasülullah (s.a.v) İman’ınızı tazeleyiniz buyurdu. Ya rasülellah ! İmanımızı nasıl tazeleyeceğiz denildi? lâ ilâhe illallah’ı çok söyleyiniz.buyurdu.

  Ebu Hüreyre (r.a) dan rivaten
  Allah’ü Teala’nın arşın önünde nurdan bir direği vardır. Kul Lâ ilâhe illallah deyince bu direk titrer. Allahü Teala sakin ol deyince, direk Lâ ilâhe illallah diyeni bağışlamadığın müddetçe nasıl sakin olurum der Bunun üzerine Allahü Teala Onu bağışladım buyurur direkde sakinleşir.

  Lâ ilâhe illâ`llâh kudsi kelimesi afaki alemde nefislerdeki kötü duyguları silmek içindir. Nefsin temizlenmesinde son derece faidelidir. Büyükler nefsi temizlemek için bu kelimei muazzamayı kurtuluş yolu olarak seçmişlerdir.
  Ne zaman nefse azgınlık gelip ahdi bozmak istese , bu bu kelimeyi hatırlayıp imanı yenilemek lazımdır.

  Şeyh Ebu Rebi el Maliki şöyle anlatır.
  bir gün bir ziyafet için bir sofra kurulmuştu. yemek yerken, baktım bir genç, yemek yemeden üzüntülü bir şekilde oturuyordu. Sebebini sordum Ne oldu, bir derdin mi var? Hasta misin bir yerin mi ağrıyor falan diyenlere genç dedi ki Annem’i cehennem’de yandığını gördüm dedi ve ağlamaya başladı ve müteessir olduğunu söyledi. Bende o gence dedim ki (daha önce den okumuş olduğum) yetmiş 70 bin kelime-i Tevhidin sevabını, hemen hediye ettim dedim.Biraz sonra o ufku açık genç Allah’a hamdolsun deyip cehennemden kurtulduğunu söyledi. Ve yemek yemeğe başlamış.

  Yetmiş 70 bin kere kelime-i tevhidi okuyan veya okuyup baskasina hediye edildigi takdirde cehennem azabından kurtuluşuna sebeb olur. Hadis-i şerifi aklıma geldi, okudum ve Hadisin doğruluğuna inandım demiştir.

  Silsile-i Saadetten Ebul faruk Hz.leride hatim adedi hakkinda “Bunun 70.000 değil, 72.000 okunması lazım geldiği”ni, ısrarla nakletmektedir.
  Hadis-i Şerif’lerden de anlaşıldığı gibi

  Kelime-i Tevhid okuyan cennete gidecek ve Allah’ın lutfuna erecektir. Yetmiş 70 bin kelime-i Tevhid okumak için Allah’ın dostu ve ehli olan muhteremlerce mâlumdur. Hatta halkımız arasında da Yetmiş 70 bin kelime-i Tevhidi okumak meşhurdur ki buralara dayanmaktadır.
  Bu gencin keşfi doğrudur, bu hususta Peygamberimiz’den de rivayetler vardır. Kim Yetmiş 70.000 tevhidi kendi için veya bir başkası için okursa, bunun faydası tam hasıl olur buyurdu.

  Maneviyat büyüklerinden Sadeddîn-i Ferganî hazretleri demiştir ki,
  Ölmüşlerin arkasından Yetmiş 70.000 kelime-i tevhid okunup, onların ruhlarına hediye edilirse, bu ölüler için verilen sadakaların en hayırlısıdır. Eğer bir kişinin ruhuna bir kimse veya bir kaç insan bir araya toplanıp, Yetmiş 70.000 tevhid okuyarak gönderirlerse Allah’ın izniyle ve kelime-i tevhidin şefaatiyle o kimse cehennem azabından kurtulur buyrulmuştur.
  Allah-u Teala hazretleri cümlemizi ve cümle ümmet-i Mukammed’i Son nefes ve son nefes de dahil Kelime-i tevhid üzere Ahirete intikal eden kullarından eylesin. Amin, Amin, Amin….


 3. 3
  Misafir
  ölmüşlerimiz için 70 bin adet okunduğunu biliyorum...fakat kendi ruhaniyetlerimizede okuyabilirmiyiz ölmeden adet nedir acaba aynımı

 4. 4
  arifselim
  Yönetici
  Ölmüşlere dualar edildiği gibi dirilere de ve kendimize de edebiliriz. Ölülere sadece yapılır veya dua edilir diye bir şey asla yoktur.

 5. 5
  Misafir
  Bir dileğim için ALLAH izin verirse 70 bin kelime-i tevhid çekmek istiyorum. Sorum şu 1 ay çekip bi kaç gün ara verebiliyormuyuz.

 6. 6
  arifselim
  Yönetici
  Evet ara verebilirsin bir sakıncası yoktur. Zaten bu tür zikirler için belli bir şart yoktur. Önemli olan zikir ve duanın samimiyet ve ihlasla yerine getirilmesidir. Allah kabul eylesin.

 7. 7
  Misafir
  Hatim için la ilahe illallah La ilahe illallah diye tekrar mi yapacağım yoksa la ilahe illallah muhammed in resullah diye mi yardımcı olur musunuz hiç bilgim yok ilk defa böyle birşey için babama niyetine okumak istiyorum

 8. 8
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  Kelime-i Tevdi "LA İLAHE İLELLAH" demektir. Muhammedurrasulullah eklenmez.

 9. 9
  Geridekalan
  Üye
  Selamün Aleyküm

  70.000 Kelime-i Tevhit çekmek için bir yerde şöyle bir usul gördüm. 99 La ilahe illallah diyorlar 100. de La ilahe illalah, Muhammeden Resulullah deniyor. Bu şekilde mi çekilmeli acaba?

 10. 10
  imam
  Üye
  Kelime-i Tevhit hatmi sadece La ilahe illellah demektir. Birilerinin söylemesi bizi bağlamaz

 11. 11
  Misafir
  Ben hamileyim bebeğim hayırlısıyla kucağıma almayı Rabbim nasip eder inşallah .. Bebeğim için 70 bin hatim yapmak istiyorum nasıl niyet edicem birde nasıl çekiçten

 12. 12
  arifselim
  Yönetici
  Bu adağı adamış isen, dileğin gerçekleştiğinde 70 bin defa La ilahe illellah diyerek yerine getirirsin. Özel bir niyet etmeye gerek yoktur. Bu şekilde çekmekle yerine getirmiş olursun.

+ Yorum Gönder

70 bin kelime i tevhid okumaya nasıl başlanır

kelimeyi tevhit

kelime i tevhid hatmi nasıl yapılır

tevhit hatmi

70 bin kelime i tevhid nasıl çekilir

tevhid hatmi nasıl yapılır

kelime i tevhid nasıl çekilir