+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yurtta barış dünyada barış sözünü destekleyen güncel örnekler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yurtta barış dünyada barış sözünü destekleyen güncel örnekler


 2. Misafir

  Atatürk Yurtta Barış Dünyada barış Sözünü Neden Söylemiştir


  Reklam  Cevap: Atatürk Yurtta Barış Dünyada barış Sözünü Niçin Söylemiştir

  İleri görüşlü bir lider olan Atatürk barışa oldukça önem verirdi. İlerlemenin ve gelişmenin barıştan geçtiğine inanırdı. Türk milleti Balkan savaşları, 1. Dünya Savaşı, Kurtuluş savaşı gibi bir çok kez mücadeleler vermiştir. Ülkenin gelişmişliğini engellemiş ekonomisini zaman zaman çökertmiş her savaşın ardından Türk milleti kendini toparlamaya çalışmıştır. Atatürk 1931 yılında ”Yurtta Barış, Cihanda Barış” sözünü söylemiş ve bu sözle ülke içinde barışın sağlanmasını, komşu ülkelerle birlik içinde olmalarını böylece çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmalarını hedeflemiştir.

  Atatürk, milletimiz canı ve topraklarımız hedef olmadığı sürece hiç bir zaman savaş yapmaktan yana değildi. Her zaman milletine ve devletine barışı öğütlemiştir.

  Yurtta barış demek, ülke içinde beraberliğin ve birliğin sağlanması demektir. Halk güven ve kardeşlik duyguları içinde, birbirlerinin hak ve özgürlüklerine saygı duyarak hayat sürdürmeliler. Barış huzuru, kalkınmayı, gelişmeyi ve demokrasiyi beraberinde getirir. Cihanda barış demek ise, özellikle yakın coğrafyalarda hüküm süren devletlerin birlik içinde yaşamalarını aralarındaki çıkmazlara antlaşmalarla son vermeleridir. Atatürk Lozan Antlaşmasının ardından da barışı hep kendine çözüm bilmiş ve başka devletlerle yaşadığı birçok sorunun barış ile üstesinden gelmiştir. Yurtta Barış Dünyada Barış Sözü neden Söylenmiştir açıkladık.

 3. Misafir
  çok teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldu

 4. Misafir
  Teşekkür ederim ev ödevime yardımcı oldunuz

 5. Misafir
  Çok teşekkürler ödevimde çok yardımcı oldunuz...

 6. Misafir
  Tesekurler odevime cok yardimci oldu

 7. Misafir
  teşekkürler çok iyiydi ödevime yardım ettiniz saolun

 8. Misafir
  çok teşekür ederim ödevime yardımcı oldun

 9. Misafir
  Çok teşekkür ederim ödevime çok yardımcı oldu

 10. Misafir
  Cok tessekkur ederim cok yardimin dokundu

+ Yorum Gönder
atatürkün yurtta barış dünyada barış ilkesini destekleyen güncel örnekler,  yurtta barış dünyada barış ilkesini destekleyen güncel örnekler,  yurta barış dünyada barış destekleyen güncel örnekler,  dünya barışını destekleyen güncel örnekler,  atatürkün yurtta barış dünyada barış sözünü destekleyen güncel örnekler,  atatürk'ün yurtta barış dünyada barış ilkesini destekleyen güncel örnekler,  yurtta barış dünyada barış güncel örnekler