+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İmam Hatip Lisesi dersleri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 61
  Misafir

  Yorum: İmam Hatip Lisesi dersleri nelerdir?

  Yorum: İmam Hatip Lisesi dersleri nelerdir? altıncı sayfa yazısı mumsema.com Yorum: İmam Hatip Lisesi dersleri nelerdir?
  Ben imam hatip düşünüyorum ama emin olamıyorum arapça dersleri çok zor mu acaba

 2. 62
  Misafir

  Yorum: İmam Hatip Lisesi arapca dersi nasil


  Reklam  Acaba arapça dersleri zormu yani nasil ağırmi ders birazcik ondan endişeleniyorum da yardim edeemisinz

 3. 63
  arifselim
  Yönetici
  - Elbette tamamen kolay diyemeyiz belki ama normal şartlarda asla zor bir durum yoktur. Bence kararın doğru Allah'ın izniyle. Seçimini yap ve Allah'a tevekkül et.

  - Arapça için endişelenmeye hiç gerek yoktur. Bu konuda Allah'ın izniyle zorlanmayacaksın.

 4. 64
  Misafir
  Ya ben imam hatibi ikinci sinifta biraktim simdi evli iki cocuk annesiyim acik ögretime yazildim ama ikinci sinifta hangi dersler var bilmiorum ve benim matematigim asiri derecede kötü bi sıkıntı olurmu

 5. 65
  Misafir
  istediğini olabiliyosun ne olmak istersen sana bağlı

 6. 66
  muvaffak
  Özel Üye
  Açık Öğretim Lisesi 2.sınıf dersleri örgün okuyan öğrencilerin dersleri gibidir. Seçmeli Ders olarak herhangi bir ders seçemiyorsunuz bir üst sınıfa kadar. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, inkılap tarihi, sağlık billgisi, din kültürü derslerini alacaksınız. Matematik'ten, en azından 9. ve 10. sınıf derslerinden geçme zorunluluğunuz var. 11.sınıfa geldiğinizde Matematik dersi yerine başka bir ders seçme fırsatınız olur.

 7. 67
  Misafir
  Önceden imam hatip liselerinde sadece imam veya din ile ilgili olan meslekler olunuyordu. Ancak şu 5-6 yılda imam hatiplerin imam veya din ile ilgili meslekler zorunlu hale gelmedi. Ve imam hatipten mezun olsan bile üniversite sınavlarına girip istediğin üniversiteyi kazanıp istediğin mesleği kazanabilirsin.

 8. 68
  Misafir
  anadolu imam hatip liselerinde 9 sinifta toplam kac ders var.??

 9. 69
  muvaffak
  Özel Üye
  anadolu imam hatip liselerinin 9.sınıfında topamda 11-12 ders vardır. yoğun ingilizce, temel islam ilimleri dersleri ve normal öğretimdeki derslerle beraber 11 ile 12 arası ders vardır

 10. 70
  Misafir
  Hayır o katsayı problemiydi simdi kalkti bende gidiyorum istediğin her meslegi olabiliyorsun

 11. 71
  Misafir
  Ben imam hatihliyim ve gurur duyuyorum. Gerçekten herkese tavsiye ediyorum. Insan orada kendini mutlu hissediyor ve bilinçli oluyorsun. Dersleride çok güzel. Çalışırsan tabiki daha güzel olur birde önyargılarınızı lütfen kırın. Istediğiniz mesleği olabilirsiniz sadece ilahiyat,imam, din kültürü öğretmenliği vs. Gibi meslekler mevcut değil. Ygs . Lys sınavlarına girip iyi bir puan alırsan istediğin ve hayalinndeki mesleği olabilirsin ALLAH'a çok şükürler olsun ki imam hatipliyim.sen başaracağına inanırsan herşey olur. Edison ne demiş; "deha % 1 yetenek , % 99 terdir." Sen yeterki çabala.

 12. 72
  Misafir
  Değerli kardeşim evet böyle düşünebilirsin fakat nasıl ki biz bir hedefe ulaşmak için önündeki engelleri aşıp ulaşmaya çalıştığımız gibi senin de görevin imamlık için matematik görmen lazım. Ve birde şu yönden bakalım; sen köprünün sonuna varmak istiyorsun ama ilk önce o köprüden geçmen gerekir köprüdeki zorluklar seni istediğin mevkiye ulaştıracaktır.

+ Yorum Gönder
6. Sayfa BirinciBirinci ... 3567 SonuncuSonuncu

imam hatip lisesi dersleri

imam hatip dersleri nelerdir

imam hatip dersleri

imam hatip lisesi dersleri nelerdirimam hatip lise dersleri10.sınıf imam hatip dersleriimam hatip liseleri dersleri