+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kedi tüyü sizce zararlımıdır? Kimi zararlı kimi zararsız diyor sizce ne kadar doğru? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kedi tüyü sizce zararlımıdır? Kimi zararlı kimi zararsız diyor sizce ne kadar doğru?


 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Kedi tüyü sizce zararlımıdır? Kimi zararlı kimi zararsız diyor sizce ne kadar doğru?


  Reklam  Cevap: Kedi tüyü hakkında

  Hastalığa sebep olan kedinin tüyü değil, pis olması halinde kedinin tüyünde yerleşen mikroorganizmalardır. aynı tehlike köpekler ve kuşlar gibi diğer evcil hayvanlar için de geçerli. Kediniz temiz ise bu tehlike söz konusu değil ancak astım ve benzeri alerjik sorunları olan insanlar, hayvan tüylerinden dolayı rahatsızlanacaklardır. Bunun yanında bilinmesi gereken başka bir konu daha vardır; kedilerin metabolizması son derece hızlıdır. Ortamdaki oksijeni çabucak tüketirler. Şehir ortamında pencerelerinizi sürekli açık tutamazsınız çünkü hava kirliliği mevcut olabilir. Bu yüzden ev içinde hayvan besleme konusunu bir daha düşünün.

  Dini açıdan ise kedi necis değildir. Evde beslenmesinde bir sakınca yoktur.

  Felsefi açıdan ise kediler, diğer itaatkar hayvanların aksine insanı eğiten, haddini bildiren ve sınırlarını iyi çizen bir hayvan olduğundan etrafındaki insanları uysallaştırır ve dengeli kılar.

  Metafizik açısından bakacak olursak ise; kediler, kanlarında negatif iyon taşırlar. Bu özellik sadece kedilerde ve atlarda var. Diğer sıcak kanlı canlılar ve insanlar kanlarında pozitif iyon taşır. Negatif iyonlu bir varlığa dokunduğunuzda vücudunuzdaki fazla pozitif yükler boşalır ve rahatlama hissedersiniz. Negatif iyon taşıyan diğer varlıklar ise orman ağaçları ve akan sudur. Bu yüzden ormanda gezen ve şelale başında oturan insanlar rahatlama hisseder.
  alıntı


+ Yorum Gönder