+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ben kendime beddua ettim, sonrada pişman oldum tevbe ettim Kabul olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ben kendime beddua ettim, sonrada pişman oldum tevbe ettim Kabul olur mu?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: ben kendime beddua ettim, sonrada pisman oldum tevbe ettim Kabul olur mu?


  Reklam  Cevap: Bir müslümanın başkasına beddua etmesi caiz olmadığı gibi kendisine de beddua etmesi caiz değildir. Rabbimiz "Kendinizi öldürmeyiniz." (Nisa 92)
  "Kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayınız." (Bakara 195) buyurmaktadır.

  Kişi bir sıkıntıya maruz kaldığı zaman hayırlısını istemelidir. Bu hususta Allah Rasulu ( a.s.m )nun ifadeleri aynen şöyledir.

  Hz. Enes ( r.a ) anlatıyor. Rasulullah ( a.s.m ) buyurdular: sizden hiç kimse maruz kaldığı bir zarar sebebiyle, ölümü temenni etmesin. Mutlaka onu yapmak mecburiyeti hissederse, bari şöyle söylesin: Rabbim! Hakkımda hayat hayırlı ise, yaşat. Ölüm hayırlı ise canımı al. ( Buhari, merda,19)


  BAKARA SÛRESİ
  (160) Ancak tövbe edip durumlarını düzeltenler ve gerçeği açıkça ortaya koyanlar (lanetlenmekten) kurtulmuşlardır. Çünkü ben onların tövbelerini kabul ederim. Zira ben tövbeleri çok kabul edenim, çok merhamet edenim.


 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  beddua edip pişman olan, tevbe etmeli ve bedduasından pişman olduğunu Rabbine arz etmelidir.

 4. Misafir
  Kendime allah canimi alsin diye beddua ettim tovbesini nasil edebilirim? Sozlemi yoksa namaz kilarakmi

 5. Şem'a
  YÖNETİCİ
  beddua ettim tovbesini nasil edebilirim?
  Beddua eden tevbe etmeli ve Rabbinden af dilemelidir. söz ile yapılması yeterlidir ama iki rekat namaz kılarak yapılması sünnettir.

+ Yorum Gönder
kendime beddua ettim,  beddua ettim nasıl tövbe ederim,  beddua tövbesi,  beddua edip pişman olmak,  bedduanın tövbesi,  kendi kendime beddua ettim,  ettiğin bedduadan pişman olmak