+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bayanların Saçlarını Görmek Konusunda Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bayanların Saçlarını Görmek Konusunda

  Sual: EsselamunAleyküm Cemaat-i Müslimin

  Aranızdaki Saygıdeğer Büyüklerime Bir Sorum Olacak:

  Bayan Kardeşlerimizin Saçları Avret Mahallidir.Bu Bilgiyi Yaptığım Araştırma Sonucu Elde Ettim.Fakat Aklıma Takılan Nokta Şu Ailemizden -(1.Derece)- Bir Bayanın Saçıda Yine -(1.Derece)- Akrabasına Avret Midir?(Aslında Avret Değişmez Ama Akrabalık Dolayısı İle Bakmak Yine Harama Bakmak Gibi Midir?)

  Bir Diğer Konu:
  Malum Okullarda (KARIŞIK) Sınıflarda Eğitim Görüyoruz Tahtaya Bakarken Bile Bir Bayan Kardeşimizin Saçını Görmemiz Mümkün!!!(MALESEF)Yada Bayan Öğretmen Durumuda Söz Konusu Harama Bakmak İstemeyen Biri Olarak Siz Değerli Hocalarımın Görüşlerini Almak İstiyorum
  Saygılarımla
  Hayırlı Cuma Akşamları,Cumanız Mübarek Olsun ? 2. Ensar
  لا اله ا لا ا لله

  Cevap: Bayanların Saçlarını Görmek Konusunda


  Reklam  Cevap: 31- Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunlar. Süslerini, kendi kocalarından ya da babalarından ya da oğullarından ya da kocalarının oğullarından ya da kendi kardeşlerinden ya da kardeşlerinin oğullarından ya da kız kardeşlerinin oğullarından ya da kendi kadınlarından ya da sağ ellerinin altında bulunanlardan ya da kadına ihtiyacı olmayan (arzusuz veya iktidarsız) hizmetçilerden ya da kadınların henüz mahrem yerlerini tanımayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Hep birlikte Allah'a tevbe edin ey mü'minler, umulur ki felah bulursunuz."
  Nur Suresi:31. Ayet

  Bir diğer soru için tıklayın: http://www.mumsema.com/ahlak-iyi-ve-...ram-midir.html

+ Yorum Gönder