+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vakarlı olmayı nasıl başarabilirim bunun için ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vakarlı olmayı nasıl başarabilirim bunun için ne yapmalıyım?

  Sual: merhabalar ben 2 senelik evliyim ve eşime karşı çok düşünmeden hareket ediyorum merak ediyorum herşeyi ve kendime bazen kızıyorum bu yüzden ağır taşı kimse kaldıramaz derler ya ağır başlı olmayı istiyorum bazen çok konuşmak istemiyorum yani kısaca kendime nasıl mukayet olabilirim bu konularda? ? 2. rana
  Aciz Kul

  Cevap: Vakarlı olmayı nasıl başarabilirim bunun için ne yapmalıyım?


  Reklam  Cevap:
  merhabalar ben 2 senelik evliyim ve eşime karşı çok düşünmeden hareket ediyorum merak ediyorum herşeyi ve kendime bazen kızıyorum bu yüzden ağır taşı kimse kaldıramaz derler ya ağır başlı olmayı istiyorum bazen çok konuşmak istemiyorum yani kısaca kendime nasıl mukayet olabilirim bu konularda?
  merhaba kardesim,

  bir yuva kurmak bir yuvayi ayakta tutmak o kadar zorki, yikmak ise cok kolay.

  Eger esin islami yasayan bir müslüman ise ve sen yinede bu sekilde onu üzüyorsan kardesim gercekden cok üzücü bir durum.

  Mümin mecburen düsünerek hareket etmeli yoksa bir cok hatalar ile karsilasabilir, geri düzeltemicegi durumlarla karsilasiriz ve pismanliga yol acar.

  Eger bayan iseniz “Kadın kocasının üzerinde kan ve irin çıksa ona hizmet etmek için onları yalayarak temizlese hakkını eda edemez” (Tirmîzî, 1159; İbn Hibbân, 1291; Beyhakî, 7:291)

  Bu hadisi ben uyari olarak aliyorum belki siz icinde bu hadis güzel bir uyari olur ve ona göre hareket edersiniz.

  Insanoglu o kadar nankör ki Allahu Teala bir yuva veriyor huzur veriyor ve insanoglu kendi elleriyle kendi diliyle yikiyor

  Kardesim sen sen ol esine ve yuvana sahib cik, söylediklerini iki kez düsün ve esini kirma.

  Sana tavsiyem kardesim
  efendimizin (s.a.v.) ve eslerinin hayatini okumaniz ve örnek almanizi tavsiye ederim. Olmadi esinizle birlikte okuyun ikinizde ögütlerden ve örneklerden faydalanin belki ayri bir muhabbet olusturur bu durum.

  Allah yuvaniza huzur ve mutluluk versin..

  veSelam..

+ Yorum Gönder