Konusunu Oylayın.: Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir?
 1. 04.Ekim.2011, 08:04
  1
  Misafir

  Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir?


  Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir? Mumsema Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir?


 2. 04.Ekim.2011, 08:04
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
 3. 04.Ekim.2011, 08:55
  2
  islamyolu
  Emekli

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 21.Mayıs.2011
  Üye No: 87477
  Mesaj Sayısı: 2,615
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Zina yapan bir eşe İslam'ın öngürdüğü müdahele şekli nasıl olmalıdır? Recm uygulanmadığına göre ne yapılabilir?
  eşe dediğin için Recm cezası vardır. bekar olsa 100 sopa. Tabiki bunu insanlar kafalarına göre uygulayamaz. Sağlam şahitler (Namaz Kılan , Yalan söylemeyen vs gibi standartları olan ) 4 şahit ile bu hükümler verilir. veya kişinin kendisi ben zina yaptım demesi ile. bu uygulamayıda devlet yapması lazım. diğer türlü kan davası çıkar başka fitnelikler çıkar.. orada demişsin Recm uygulanmadıgına göre ne yapılabilir. demişsin. Bunada Zina yapan kişi Yaptıgı günahı saklayacak bir sır gibi kimseye açmayacak. ve Allaha bol bol Tövbe istiğfar edecek. bizim ülkede Recm Yoktur. öyle bir hataya düşen işte yaptıgı günahı saklayacak. Tövbe edecek. Zaten bu ülkede Şeriat sistemi Hariç her türlü sistem işliyor. Nerdese Zina yapanlara ödül verilecek. baksanıza Dini nihahlı olunca cezası var. Zina yaparsa serbest.


 4. 04.Ekim.2011, 08:55
  2
  islamyolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emekli  eşe dediğin için Recm cezası vardır. bekar olsa 100 sopa. Tabiki bunu insanlar kafalarına göre uygulayamaz. Sağlam şahitler (Namaz Kılan , Yalan söylemeyen vs gibi standartları olan ) 4 şahit ile bu hükümler verilir. veya kişinin kendisi ben zina yaptım demesi ile. bu uygulamayıda devlet yapması lazım. diğer türlü kan davası çıkar başka fitnelikler çıkar.. orada demişsin Recm uygulanmadıgına göre ne yapılabilir. demişsin. Bunada Zina yapan kişi Yaptıgı günahı saklayacak bir sır gibi kimseye açmayacak. ve Allaha bol bol Tövbe istiğfar edecek. bizim ülkede Recm Yoktur. öyle bir hataya düşen işte yaptıgı günahı saklayacak. Tövbe edecek. Zaten bu ülkede Şeriat sistemi Hariç her türlü sistem işliyor. Nerdese Zina yapanlara ödül verilecek. baksanıza Dini nihahlı olunca cezası var. Zina yaparsa serbest.

+ Yorum Gönder