+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kürtçe din programı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kürtçe din programı nedir?


 2. Genç Hatip
  Devamlı Üye

  Cevap: Kürtçe din programı nedir?


  Reklam  Cevap: Geçtiğimiz hafta TRT'nin 6'ncı Kanalı üzerinden Kürtçe yayın hayatına başlayan TRT Şeş İnanç turizminin gözde mekanlarından Şanlıurfa'da dini program çekimi yaptı. Her hafta Perşembe günü gece saat 21'25'te ekrana gelecek olan "Dünyaya Dilan" adlı programın çekimleri Balıklıgöl manzaralı Rızvaniye Camisinin bahçesinden yapıldı.

  Dergah İlahi Gurubu tarafından İlahilerin seslendirildiği programda Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri Prof. Dr. Musa Kazım Yılmaz ile Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe İslam kardeşliğinin önemi konusunda Kürtçe söyleşi yaptı. TRT Dini ve Ahlak Programları Müdürü Adem Özkan Hz.TRT Şeş?in ilk dini yayınını İbrahim Peygamber'in kucaklamasıyla bölge halkına seslenmek için Şanlıurfa'da Halil'i rahman gölünde çektiklerini söyledi.

  Çekimlerde Kuran-ı Kerim'in evrensel dil olduğu belirtilerek Arapça okunduğu programda sohbet, röportajlar ve ilahilerin Kürtçe olarak okunduğunu belirten Özkan programda Kuran'ı kerimin dışında Kürtçe haricinde dil kullanılmayacak. Programın ilk konusu İslam kardeşliğinin önemi Kuran'ı kerimden ve Hz. Peygamber'in hutbelerinde İslam kardeşliğine nasıl yer verildiği ele alınacak. 60 dakika ile sınırlı olan programın ilk yayını Perşembe günü gece saat 21:25'te TRT Şeş'te yayınlanacak" dedi


+ Yorum Gönder