+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kıl dönmesinin nedenleri nelerdir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kıl dönmesinin nedenleri nelerdir?


 2. maydın
  Devamlı Üye

  Cevap: Kıl dönmesinin nedenleri nelerdir?


  Reklam  Cevap: Kıl dönmesinin en büyük nedeni kaykılıp oturmaktır. Bu pozisyon, en çok bilgisayar kullanıcılarının bilgisayar başındayken aldıkları pozisyondur.
  Çünkü bir insan uzun süre, aynı pozisyonda rahat da olsa yorulmadan 45dk dan, 1 saatten daha uzun süre oturamaz. Bir yerden sonra, bel yorulacak, ağrıyacak ve pozisyon değiştirmek zorunda kalacaktır.
  Bu durumda kişi, kuyruk kemiği üzerine doğru oturmakta ve kuyruk kemiğinin önündeki cilt, sert zemin nedeniyle ezilmekte, ayrıca kaba et de bu pozisyondayken iki tarafa doğru gerilmekte ve orta hatta, iki kaba etin tam orta hattında, ciddi bir gerilme gücü, kuvveti oluşmakta gerilen cildin üzerinde küçük, minik minik delikler açılmaktadır.
  Bu delikler aslında vücudun her tarafında, doğuştan itibaren trilyonlarca bulunmaktadır. Bu deliklerden ter, salgı bezleri, akıntılar, kıllar çıkar. Bu deliklerden su, hava girer.
  Cilt çok delikli bir organdır. Bu deliklerden bir kısmı, aşırı germe sonucu, biraz daha büyümekte “pit” denilen minik delikler, önce çöküntü şeklinde meydana gelmekte ve bu deliklerden de tesadüfen kıllar içeri girebilmektedir.
  Önce ayva tüyü denilen sarı tüyler içeri girmekte ve bunlarla birliktede içeriye bakteri yani mikroplar girmekte ve cilt altında enfeksiyon yani apseler, akıntılar meydana getirmektedir.


+ Yorum Gönder