+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bademcik İltihabı için bitkisel tedavi: Hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bademcik İltihabı için bitkisel tedavi: Hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Bademcik İltihabı için bitkisel tedavi: Hangi şifalı bitkiler nasıl kullanılır?


  Reklam  Cevap: Boğaz ve bademcik iltihabına karşı ne yapılabilir? Boğaz ve bademcik sorunları için kolay, basit ve bitkisel tedavi nedir? Boğaz ve bademcik şikayetleri için önerilen Adaçayı kürü nasıl hazırlanır? Adaçayı kürü nasıl kullanılır? BOĞAZ ENFEKSİYONU ve BADEMCİK İLTİHABI için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ADAÇAYI Kürü öneriyor…


  Kış aylarında bademcik iltihaplanması ve boğaz ağrısı şikayetlerinde çok artış olmaktadır. Yüksek ateş ve boğaz enfeksiyonları çoğu insan için dikkat edilmesi gereken bir husustur.
  Bu durumda adaçayı ile yapılan gargaralar gerçek bir yardımcıdır. Adaçayı kürü Bademcik veya boğaz iltihabının (faranjit) oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyicidir.
  Gün boyu birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası ilk günlerde sizi yeniden dünyaya gelmiş gibi yapacaktır. İlerleyen günlerde haftada birkaç defa bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.
  Adaçayı Gargarası nasıl Hazırlanır?
  Yaklaşık bir su bardağı suda bir poşet adaçayı veya bir tatlı kaşığı taze adaçayı on dakika demlenir.
  Günde 2-3 defa gargarası yapılır. Ayrıca, beraberinde bir ay boyunca hergün bir çay bardağı adaçayı içilir.
  Demleme süresi tamamlandıktan sonra bitkiyi daha fazla suyunun içinde bekletmeyiniz, mutlaka süzüp ayırınız.
  Not: Aktarlardan satın alacağınız adaçayı hem çok daha ucuz hem de amacınıza daha uygundur.
  Uyarı: Adaçayı, memleketimizde son yıllarda sıkca tüketilmeye başlanmış bir çaydır. Ancak, hamile bayanların hamileliklerinin ilk üç ayında adaçayını temkinli kullanmaları gerekir. Eğer düşük tehlikesi söz konusu ise kesinlikle adaçayından uzak durmaları gerekir. Çünkü, adaçayı yaprakları, dört tane düşük yapma riskini artıran madde içermektedir.

+ Yorum Gönder