+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuran eğitmenliği kadro atamaları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuran eğitmenliği kadro atamaları

  Sual: daha önce kuran eğitmenliği yaptım şimdi calışmıyorum kadro açıldığını ve sınavsız atama yapıldığını duydum doğrumu acaba bu bilgiye nerden ulaşabilirim ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: kuran eğitmenliği kadro atamaları


  Reklam  Cevap: 2011 Yılı Diyanet bir yıl içerisinde 1000 adet İmam-Hatip ve Kur’an Kursu öğreticisi alacak

  Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü sınava tabi tutarak bin adet sözleşmeli İmam-Hatip ve Kur’an Kursu öğreticisi alıyor.

  Karar Sayısı: KHK/653

  Ekonomi Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması; 6/4/2011 tarihli ve 6223 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu’nca 23/8/2011 tarihinde kararlaştırılmıştır.

  MADDE 13 – 633 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

  “GEÇİCİ MADDE 16 – Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre imam-hatip ve Kur’an kursu öğreticisi unvanlı 1000 adete kadar vizeli sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilecekler, sadece mesleki uygulamalı sınavla belirlenir.

  İlgi madde gereği; Diyanet İşleri Başkanlığı sözlü sınava tabi tutarak bin adet sözleşmeli İmam-Hatip ve Kur’an Kursu öğreticisi alıyor.

  Buna göre adayların geçerli kpss ve yeterlilik belgelerinin mutlaka olması gerekiyor. Başvuru tarihleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nca ayrıca açılanacaktır.

+ Yorum Gönder