+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Bir dilek dilemek istiyorum hangi duayı okumalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Bir dilek dilemek istiyorum hangi duayı okumalıyım?






 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Bir dilek dilemek istiyorum hangi duayı okumalıyım?


  Reklam



  Cevap: Dilek duası Hikmet ehli zatlar buyuruyor ki:

  Abdülehad Efendi hazretleri, büyük bir âlim ve evliyadır. Çok kıymetli bir Mektubat’ı var. Muhammed Said hazretlerinin oğludur. İmam-ı Rabbani hazretlerinin de torunudur. Dünyaya gelince İmam-ı Rabbani hazretleri bu torununa, kendi mübarek babasının ismini koymuş.





  Abdülehad Serhendi hazretleri, babası vefat edince, amcası Muhammed Masum hazretleriyle ilim tahsiline başlamış. Muhammed Masum hazretleri bir gün ona buyururlar ki;
  (Abdülehad, kırk defa sana teveccüh edeceğim. Kırkıncıdan sonra sen, Vilayet-i Muhammediyye-i hâssaya varacaksın, evliyalığın en üst derecesine ulaşacaksın.)



  Bu sözü söyledikten sonra, takdir-i ilahi, Muhammed Masum hazretleri, teveccüh 34 olunca vefat etmiş. Tabii ziyaret kalabalık, ağlayan, sızlayanlar... Abdülehad efendi, (Amcam söz verdi, bizim bunu tamamlamamız lazım. Bizim iş yarıda kaldı) diyor. Vefatından sonra bir gece yarısı kabrine gidiyor, (Amca, verdiğin söz, 34’te kaldı. Bunu kırka tamamlayacak mıyız? Bu iş devam mı, tamam mı?) diye soruyor. (Devam, yalnız tenhada gel! Geldiğin zaman hiç kimse olmasın) diyor. O da, (Peki amca) diyor. Gece saat 3-4 gibi, yani herkes uyuduktan sonra gidiyor. Muhammed Masum hazretleri kabirden tecessüm ediyor, yani cisim haline geliyor ve aynen hayattaki gibi teveccüh ediyor, (Etti 35, yarın akşam yine gel) buyuruyor. 36, 37, 38, 39 ve 40. Bu son sefer Abdülehad Efendi, kâğıt kalem bile almış yanına. (Amca, bu yolun sünnetidir. Şu hilafeti yazsan) diyor. O da, (Peki, kâğıt kalem ver) buyuruyor ve Bismillahirrahmanirrahim diyerek, hilafet icazetini yazıyor, altını imzalayıp, (Al, bu da sana vesika) diyor. O da, (Allah razı olsun amca) diyor ve ayrılıyor.



  Ertesi gün Seyfeddin-i Faruki hazretlerine, yani Muhammed Masum hazretlerinin oğluna gidiyor, (Bu yazıyı tanıyor musunuz?) diyor. O da, (Vallahi babamın yazısı) diyor. Abdülehad hazretleri de, (Dün akşam aldım) diyor. Tarihe bakıyorlar, doğru. (Helal olsun, icazeti de almışsın) diyorlar.



  İşte bu Abdülehad serhendi hazretleri bir müjde verip buyuruyor ki:
  (70 kere “Yâ Allah, Yâ Rahmân, Yâ Rahîm, Yâ Kaviyyü, Yâ Kadîr” okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Cenâb-ı Hak duasını kabul eder ve ne muradı varsa verir.)
  Allah rızası için okumalı. Bir seferde 70 defa okumalı, 71 olsa olmaz, yanına başka isim konsa olmaz, bu bir şifredir. İsm-i a’zam, ism-i Celal, Esma-ül Hüsna’dır. Her namazdan sonra okuyana ne mutlu! Hiç olmazsa günde bir defa okumalı.

 3. Misafir
  Allah duaları eksik etmesin dualar olmasa biz yaşayamayız Allah günahlarımızı bağışlasın dualarımızı kabul eylesin

 4. Misafir
  Arkadaşlar açın ellerinizi duaya bütün dileklerinizi sizi yaratan Rabbinizden isteyin

 5. Misafir
  Peki sihirli güç istesek 70 defa söyledikten sonra oluyomu

 6. Misafir
  bir şey sorucam Ya ALLAH 70 kere Ya KADİR 70 kere diye ayrı ayrımı okuyacağız?

 7. mum
  Administrator
  Ya ALLAH 70 kere Ya KADİR 70 kere diye ayrı ayrımı okuyacağız
  Bitişik veya ayrı fark etmez.
  Dilek duası olarak en etkilisi Yunus (as) duasıdır.
  La ilahe ille ente inni kuntu minezzalimin. dedikten sonra dileğinizi dileyin.

 8. Misafir
  niyet etmelimiyiz bunları dedikten sonra dua etmeden önce yani dileğimizi söylemeden önce??

 9. Şema
  el-âsa limen âsa
  Allahtan dilek dileme duasında içinizden geçen niyet yeterlidir, ayrıca bir niyete gerek yoktur.

 10. Misafir
  Peki Biz La İlahe İlle Ente İnni Kuntu Minezzalimin Duasını Sınavlarda Vb. Şeylerde Okuyabilir Miyiz Acaba?

 11. Şem'a
  YÖNETİCİ
  Duasını Sınavlarda Vb. Şeylerde Okuyabilir Miyiz
  Bu duayı her zaman her dilek için okuyabilirsiniz.

+ Yorum Gönder
allahtan dilek dileme duası,  dilek dileme duası,  dilek dilemek,  allahtan dilek dilemek,  dilek dilemek için dua,  allahtan dilek dilemek için dua,  dilek dilemek için okunacak dua