+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İran Yapımı Filmler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İran Yapımı Filmler


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: İran Yapımı Filmler


  Reklam  Cevap: Yapım:
  2011 ~ İran

  Tür:
  Dram

  Yönetmen:
  Asghar Farhadi

  Oyuncular:

  Leila Hatami, Ali-asghar Shahbazi, Babak Karimi, Kimia Hosseini, Merila Zarei, Peyman Moaadi, Sareh Bayat, Sarina Farhadi, Shahab Hosseini, Shirin Yazdanbakhsh
  Senaryo:
  Asghar Farhadi

  Görüntü Yönetmeni:
  Mahmoud Kalari

  Süre:
  33 dk
  Gösterim Tarihi:

  01 Temmuz 2011 (Türkiye)

  Ödülleri:

  1 adet başka ödül kazandı


  Filmin Özeti

  İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin biten bir evliliği konu alan Jodaeiye Nader az Simin/Nader ve Simin, Bir Ayrılık adlı filmi, Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı Ödülü’yle onurlandırıldı. Filmin başrol oyuncuları Leila Hatami ve Peyman Moadi’nin yanı sıra, diğer ekip oyuncularının En Iyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu Ödüllerini paylaşması da filmin başarısını farklı bir boyuta taşıdı.
  Farhadi, Altın Ayı’yı alırken yaptığı konuşmada, “Bu ödülü kazanacağımı hiç düşünmemiştim,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu ödül, doğduğum, hikâyelerimi öğrendiğim ülkemin insanlarının düşünülmesi için çok iyi bir fırsat.”
  Geleneksel ve modern yaşama ve düşünme biçimleri arasındaki çatışmanın yanı sıra, sınıf farklılıklarını da ele alan film, bir kadının eşinden boşanmak için dilekçe vermesinin ardından yaşanan olayları anlatıyor.
  Film, boşanmak üzere olan ama çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşen bir çiftin öyküsünü anlatıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek istemektedir. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadını tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır.+ Yorum Gönder
iran yapımı dini filmler,  iran yapımı filmler,  iran yapımı islami filmler,  iran yapimi dini filmler