Konusunu Oylayın.: Hayvan kısırlaştırmak günah mıdır

5 üzerinden 4.50 | Toplam : 10 kişi
Hayvan kısırlaştırmak günah mıdır
 1. 19.Eylül.2011, 01:06
  1
  Misafir

  Hayvan kısırlaştırmak günah mıdır


  Hayvan kısırlaştırmak günah mıdır Mumsema ben günahtan korkan merhametli bir insanım,kedileri kısırlaştırıp eve kapatanlara hep kızardım ama birgün kınadığım başıma geldi.çöpe atılmış 15 günlük 4 kedi yavrusu bulduk,tüyleri bit pire içindeydi,veterinere götürüp tüm bakımlarını yaptırdık ve 1 aya yakın onlara annelik ettim 3 tanesine yuva bulduk birini kendim aldım,dişiydi ve doğurtacaktım lakin kızgınlık döneminde zaruret hasıl oldu ve ağlaya ağlaya kısırlaştırdım.1 hafta kadar çok acı çekti şimdi günaha girdim diye çok üzülüyorum,onun doğasıyla oynadım diye ona her baktığımda içim sızlıyor,gerçi ona en iyi şekilde bakıyorum,tatile gitmedim diye etrafımdakiler çok şaşırıp kızdılar,o benim gözbebeğim onun için her fedakarlığı yaparım.gerçi bu konunun hesabı Allah katındadır ama sizce büyük bir günahmı işledim...fikirleriniz çok önemli teşekkürler.


 2. 19.Eylül.2011, 01:06
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  ben günahtan korkan merhametli bir insanım,kedileri kısırlaştırıp eve kapatanlara hep kızardım ama birgün kınadığım başıma geldi.çöpe atılmış 15 günlük 4 kedi yavrusu bulduk,tüyleri bit pire içindeydi,veterinere götürüp tüm bakımlarını yaptırdık ve 1 aya yakın onlara annelik ettim 3 tanesine yuva bulduk birini kendim aldım,dişiydi ve doğurtacaktım lakin kızgınlık döneminde zaruret hasıl oldu ve ağlaya ağlaya kısırlaştırdım.1 hafta kadar çok acı çekti şimdi günaha girdim diye çok üzülüyorum,onun doğasıyla oynadım diye ona her baktığımda içim sızlıyor,gerçi ona en iyi şekilde bakıyorum,tatile gitmedim diye etrafımdakiler çok şaşırıp kızdılar,o benim gözbebeğim onun için her fedakarlığı yaparım.gerçi bu konunun hesabı Allah katındadır ama sizce büyük bir günahmı işledim...fikirleriniz çok önemli teşekkürler.

 3. 19.Eylül.2011, 01:48
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: hayvan kısırlaştırmak günahmıdır.
  Kendilerine hiçbir fayda vermeyecek ve hatta zarar verecekse hayvanları kısırlaştırmak caiz değildir. Fakat evde beslenen kedi ve buna benzer diğer hayvanlarda durum farklıdır. Bu tür hayvanlar beslendikleri ortam dışındaki hayvanlarla bir araya geldiklerinde çeşitli hastalıklar kapabilmekte ve bu hastalıklar yüzünden ömürleri kısalmaktadır. Kısırlaştırma gibi çözümler bu tür hayvanlar için zarardan çok fayda sağlamakta, hatta ömürlerini uzattığı söylenmektedir. Dolayısıyla bu tür hayvanları “kendilerine gelebilecek zararları onlardan gidermek ve onlara fayda sağlamak” kuralına göre kısırlaştırma caiz olmalıdır.


 4. 19.Eylül.2011, 01:48
  2
  Hadimul Müslimin  Kendilerine hiçbir fayda vermeyecek ve hatta zarar verecekse hayvanları kısırlaştırmak caiz değildir. Fakat evde beslenen kedi ve buna benzer diğer hayvanlarda durum farklıdır. Bu tür hayvanlar beslendikleri ortam dışındaki hayvanlarla bir araya geldiklerinde çeşitli hastalıklar kapabilmekte ve bu hastalıklar yüzünden ömürleri kısalmaktadır. Kısırlaştırma gibi çözümler bu tür hayvanlar için zarardan çok fayda sağlamakta, hatta ömürlerini uzattığı söylenmektedir. Dolayısıyla bu tür hayvanları “kendilerine gelebilecek zararları onlardan gidermek ve onlara fayda sağlamak” kuralına göre kısırlaştırma caiz olmalıdır.

 5. 14.Kasım.2016, 23:46
  3
  Misafir

  Yorum: Hayvan kısırlaştırmak günah mıdır

  Acaba hala vicdan azabı çekiyor musunuz? Kediniz hala hayatta mı ? aradan baya sene geçmiş ama yeni gördüm yazınızı aynı durum bendede var dişi kedim, kızgınlık dönemi,kısırlaştırma düşüncesi ve sonrasında vicdan azabı çekmek off off ((


 6. 14.Kasım.2016, 23:46
  3
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Acaba hala vicdan azabı çekiyor musunuz? Kediniz hala hayatta mı ? aradan baya sene geçmiş ama yeni gördüm yazınızı aynı durum bendede var dişi kedim, kızgınlık dönemi,kısırlaştırma düşüncesi ve sonrasında vicdan azabı çekmek off off ((
+ Yorum Gönder