+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Madem Allah duaları kabul ediyor boyunun 3 metre olması için dua et bakalım diyen bir ateiste nasıl cevap vermeliyiz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Madem Allah duaları kabul ediyor boyunun 3 metre olması için dua et bakalım diyen bir ateiste nasıl cevap vermeliyiz


 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: "Madem Allah duaları kabul ediyor, boyunun 3 metre olması için dua et bakalım." diyen bir ateiste nasıl cevap ver


  Reklam  Cevap: Dua bir ubudiyettir. Bizim dualardaki ana prensibimiz ibadet kastı ve gayesi hakim olmalıdır. Yoksa duayı sırf kabul edilmesi gereken ve ihtiyaç dilekçesi olarak görmek yanlıştır. Ayrıca Allah hakimdir hikmetsiz, abes iş yapmaz. Gündüz ortasında gece olması için dua etmek bu duanın kabul edilmeyeceğini peşinen kabullenmek anlamına gelir. Çünkü Allah hakimdir hikmetsiz iş yapmaz. Kulun hikmet ölçüleri ile bağdaşmayan istekleri de yerine gelmez.
  Hikmetin bir tarifi de şöyledir: “Hikmet, ahlâk-ı İlâhiyye ile tahallûktur” yâni İlâhî ahlâk ile ahlâklanmak...

  Nedir İlâhî ahlâk? En kısa ifadesiyle, Kur’an ahlâkı... Allah’ın razı olduğu ahlâk...

  Allah, hiçbir şeyi başıboş yaratmamıştır, faydasız hiçbir icraatı yoktur. Ve insan, yaptığı işlerde malâyani dediğimiz, ömür tüketmekten öte bir işe yaramayan faydasız işleri terkettiği ölçüde bu sırra mazhar olur. Allah'ın sevgili kullarının dualarının ekseriyetle kabul olmasının bir hikmeti de budur.

  İnsanların bile saçmalık olarak niteleyeceği bir şeyi -haşa- Rabbimizin izzetini itham edercesine istemenin ne kadar çirkin olduğu hikmet nazarıyla bakılınca anlaşılır.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet 3. nurya
  Devamlı Üye
  hadi ordan hadi ordan diyebiliriz o kadar boy bana lazım değil istersen senin için edeyim dersin uygulamasını senin üzerinde görelim senin için daha çok inandırıcı olur ne dersin diye soralım

 4. Misafir
  kardeş allahım zaten senin boyunu 3 metre daha yüksek olması gerekiyorsa ederdi
  ama şunu söyleyim allahım güç kuvvet sahibidir istersede senin boyunu 3 değil 10 metre daha uzatır

 5. @mir
  âb ü kil
  merak etmeyin
  cehennemde bunları söyleyenlerin dişleri bile Uhud Dağı kadar olacak
  kulak memeleri ile omuzları arası üç günlük yol kadar olacak

  Allah'a sığınırız

+ Yorum Gönder