+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Anne babam dindar değiller, evde huzurum yok, ne yapmalıyım? Aile içinde çok fazla huzursuzluklarımız var, annem ve baba Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Anne babam dindar değiller, evde huzurum yok, ne yapmalıyım? Aile içinde çok fazla huzursuzluklarımız var, annem ve baba

  Sual: Anne babam dindar değiller, evde huzurum yok, ne yapmalıyım? Aile içinde çok fazla huzursuzluklarımız var, annem ve babamın inancı çok zayıf sürekli içki içip kavga ediyorlar. Evde ibadet ortamım dahi yok, ne yapmalıyım çok çaresizim?.. ? 2. Muhasibi
  Editör

  Cevap: Anne babam dindar değiller, evde huzurum yok, ne yapmalıyım? Aile içinde çok fazla huzursuzluklarımız var, annem


  Reklam  Cevap: Öncelikle size destek olacak dini değerleri olan kimselerden bir çevre edinmelisiniz. Bunun size çok faydası olacaktır.

  Şuurlu bir mümin olarak sizin geniş düşünmeniz gerekir. Yakın bir gelecekte anne babanızın sizden yalvarırcasına yardım isteyeceği günleri şimdi gibi düşünüp, içerisine düştüğünüz sıkıntı halinden sıyrılmanız gerekir.

  Onlar bilmiyorlar, ama Allah size iman şuurunu vermiş. Sizin vazifeniz ailenizi cehennemden korumak için onları uyandırmaya çalışmak olmalıdır. Bu sebeple hayatları karanlığa gömülmüş, battığının farkında olmadığı için yardım dahi dileyemeyen aileniz için, sizi hırpalasalar dahi yardım elinizi uzatabildiğiniz kadar uzatmalısınız.

  Fikrinizi geleceğe gönderin, o zaman sizden dileyecekleri yardımı şimdi işitin, geç olmadan şimdi yardım etmeye çalışın.

  Duaya devam edelim; her hal ve şartta... Allah yardımcınız olsun!..

+ Yorum Gönder