+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aksırma (Hapşırma) Duası Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aksırma (Hapşırma) Duası

  Sual: Aksırma (Hapşırma) Duasına ihtiyacım var bana Aksırma (Hapşırma) Duasını yazar mısınız ? ? 2. maydın
  Özel Üye

  Cevap: Aksırma (Hapşırma) Duası


  Reklam  Cevap: Aksırma Esnasında::

  Aksıran kimsenin; "Elhamdulilllah" "Allah'a hamd olsun" demesi, o'nu işiten kimsenin de: "Yerhamukeallah" "Allah sana merhamet etsin" demesi gerekir. Aksıran kişi, yanında "Yerhamukeallah" denildiğini duyunca: "Yehdina ve yehdikumullah " " Allah bize ve size hidayet versin". Veya, "Yehdikumullahu ve yuslihu balekum" "Allah, sizi doğru yola yöneltsin ve işlerinizi düzeltsin" demelidir. (Buhari, Edep: 125)

 3. Misafir
  hapşırınca okunacak dua

 4. Hakan
  Üye
  HAPŞIRANA TEŞMİT

  7067 - Hz. Ali anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: "Biriniz hapşırınca "Elhamdulillah!" desin. Yanındakiler ona, yerhamukellah! desinler, hapşıran da onlara "Yehdikümullah ve yuslihu bâleküm (Allah size hidayette bulunsun ve halinizi iyi kılsın)" desin."

  HAPŞIRANIN DUASI

  1839 - Âmir İbnu Rebia (radıyallâhu anh) anlatıyor: "Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)ın arkasında namaz kılan birisi, namazda hapşırdı ve şu duayı okudu: "Mübarek (heyrı boI), ihlaslı ve çok hamdle Allah'a hamdederiz, tâ Rabbimiz razı oluncaya kadar; dünya ve âhiret işindeki rızasından sonra da (hamdimize devam ederiz)." Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm) namazdan çıktıktan sonra: "Namazda dua okuyan kimdi?" diye sordu. Ancak okuyan kişi süküt etti.

+ Yorum Gönder
hapşırma duası,  hapsirma duasi,  hapşırma duasi,  aksırma duası,  hapşurma duası,  aksirma duasi,  hapşırma duası arapça