+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşimin cebinden izinsizce bir miktar para çıkarmam hırsızlık sayılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  ravza 2
  ALLAH C.C garip bir kulu

  Cevap: Eşimin cebinden izinsizce bir miktar para çıkarmam hırsızlık sayılır mı?

  Cevap: Eşimin cebinden izinsizce bir miktar para çıkarmam hırsızlık sayılır mı? isimli yazı www.Mumsema.com

  Bizim yazdığımız her cevap bir fetva gibi alınıp okunur diye korkarım yanlış bir cevap yazmaktan ama yazmadanda edemedim çünkü kimi gördüğüm olaylardan beyazgül kardeşimine yazdıklarından bayanlarda almış iyide ediyor diyesim geliyor RABBİM affetsin ya çoluk çocuğu aç bey para savuruyor

 2. 14
  BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: Eşimin cebinden izinsizce bir miktar para çıkarmam hırsızlık sayılır mı?


  Reklam  Ve Aleykumusselam KALPNURU mmm
  Bende duymustum ama sizin gibi bende emin deglim
  Adam vermezse kotu yollda para harcasa ne olacak bu kadina cocuklara.
  Mecbur kaliyor yani yoksa hangi kadin esinden izinsiz alirki
  Yazik birde benim annemin borc alacak kimseside yoktu
  Viyanada ozamanlar akrabalarimizda azdi kimsede yardim etmiyordu zaten

 3. 15
  Desert Rose
  Silent and lonely rains
  bey razı olursa alınabilir, olmazsa alınamaz.
  Burada bir hususa da işarette bulunalım isterseniz.
  Bey, evin ihtiyaçlarını karşılamakla zaten mükelleftir.
  Ne var ki evin beyi evi geçindirme sorumluğunu yerine getirmekte ihmalkâr davranıyor, zaman zaman cebinde imkanı olduğu halde bu mükellefiyetini yerine getirmiyor da hanımefendi, biraz da zorlayarak cebinden habersiz para alıyor, beyin karşılamaya mecbur olduğu ihtiyaçları böyle karşılıyorsa; bunda bir mesuliyet söz konusu olmayabilir. Çünkü bunda beyin yapmaya mecbur olup da ihmal ettiği harcamayı yaptırmak, bir bakıma mükellefiyetini ancak böyle yerine getirtmek vardır.
  Tabii bu, ideal olanı değildir. Arzu edilen odur ki, ne hanım böyle bir zorlamaya gerek duysun, ne de bey bunu duyuracak bir ihmal ve anlayışsızlığa düşsün.
  Belki olması lazım gelen; beyin, ihtiyaçları vaktinde bilmesi, istemeye bile zaman kalmadan gereken miktarı takdim etmesidir.
  Burada dikkate alınacak bir husus da, harcamayı yapan hanımefendinin anlayışıdır. Bazı hanımlar çevrelerinde israflı bir hayatı esas alan komşuları örnek alıyor, gereksiz şeyleri de ihtiyaç haline getirip para yetiştiremez hale bile gelebiliyorlar. Halbuki herkesin ihtiyaç anlayışı imkanına göre olur. Herkes ayağını kendi yorganına göre uzatır. Buna mecburdur da.
  İsraflı harcamaya alışanlar örnek alınmamalı, imkan bakımından kendisinden aşağıda bulunanlar örnek alınmalı, onlara göre çok iyi durumda olduğu düşünülerek hayatından huzur duyup memnun olmalıdır.
  Ahmed Şahin


 4. 16
  Misafir
  Ey müslümanım diye yorum yazan acizler,kocanın cebinden bilgisi olmadan alınan para ihanettir.Kuranda yeri vardır.açın okuyun.

 5. 17
  Misafir
  esinin çoluğunun çocugunun nafakasini vermeyenin Allah ibadetlerini kabul etmez iibadet.etse bike bosa

 6. 18
  Misafir
  Mrb ben esimin cebinden para aliyorum gunahmi isdedim zaman ya napican dio yada ben alayim dio ama benimde kendime gore eksimlerim oluyo ins gunah deildir bazen isdeyip aliyorum bazen habersiz

 7. 19
  Misafir
  Babam benim 100 dolarımı almıştı vermedi istedim para yine vermedi bende cebinden 50 çorladım haram mı hemen cevabı verin lazıımmmmm pleaseeeee

 8. 20
  mum
  Administrator
  50 çorladım haram mı hemen cevabı verin
  Baban alır ve veremeyeblir bu helaldir ama sen izinsiz alman haramdır ve hırsızlıktır
  Allahtan af dile ve parayı yerine koy

 9. 21
  Misafir
  yaşayan bilir hanımefendi.vermeyen vermiyor.olsa bile hep yok diyorlar.ihtiyaçlar için kadın çok zor durumda kalıyor

 10. 22
  Misafir
  Evde eşimin baba annesi yatalak hasta gibi birşey ama kayın validem gil aylığını yiyorlar ve bende bakıyorum bana bir faydalarinsan dokunmuyor tam tersi eşimin par asında onlar aliyor ve bende gizlice bu babaannemin iki yüzük bir küpesi vardı bende söylemeden aldım haramı dır ama ona söyle dedim bana halini helal ediyonmu dedim ediyom dedi helal olsun dedi ona göre haramı dır....

 11. 23
  Sabır
  Devamlı Üye
  Bir malı izinsiz almak haramdır çalmaktan bir farkı yoktur. Sonradan helal ettiyse sorun kalmamıştır. Emri vaki gibi olmuş helal ettirilmeye zorlanmış gibi bir durum var.

 12. 24
  Misafir
  Ben hamileyim son aylarimdayim bi cok eksiğim var ama esim karsilamiyor hatta karsilamamak icin benimle tartismaya girip tavirlanip benle konusmayip almamak icin bahane ariyor bazen gizli gizli para aliyorum evdeki bozuk paralarindan iki is yapiyor kazanci yerinde ama 1 lira dahi vermez bana verse de nereye gitti diye hesap sorar bana esim kupon oynuyor milyarlar kaybetti ama hala devam ediyo kazandigi zaman bana birsey aliyo kazanmasa almiyor haram diye alma diyorum ama oyle zor durumda kaliyorum ki kabullenmek zorunda kaliyorum cunki hic bir gelirim yok bazen ihtiyacim oldugunda gizliden alip baskasi almis ve borc etmisim gibi yapip parasini istiyorum 15 tl lik bir miktarsa 20 tl diyorum 5 tl sini kendime sakliyorum gunah biliyorum ama beni zorlayan da teşvik edende kocam ben zaten evden hoc cikamiyorum gondermiyor hic bir yere gizli gizli cikiyorum alacagim oldu mu gizliden aliyorum alamadim mi cevremden almasini istiyorum bir kere esimde 1 tl icin anlastik günlük 1 tl vericeksin diye 1 hafta 10 gün verdi daha da vermedi disari cikmiyosun zaten niye verim dedi vermedi parasini her aksam sayardi o ara 5 kurus 1 tl eksik olsun sorardi kizip kufur edip asagilardi beni ama gocunmuyorum çünkü en buyuk ayip onun bence 1 tl nedir ki insan esiyle 1 tl karsiligi anlasir mi ve anlasmayi bozar mi ustelik o aldigim 1 tl ki kendisine bi kumpara gibi görüyordu cebinde bozuk olmadimi benden istiyordu bi nevi kendisi için bi birikim yeri gibi görüyordu simdi soyleyin ben ne yapmaliyim cok bunaldim 2 inci çocuğumu kucagima alicam ona saglikli bir gelecek vaat edemedigim icin ona mukemmel bi baba veremedigim için cok üzgünüm kendimi de cocuklarimi da es dost akrabaya muhtac etmekten cok sikildim yoruldum UTANIYORUM ARTIK

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kocanın cebinden habersiz para almak günahmı

eşinin cebinden habersiz para almak günahmı

kocanın cebinden izinsiz para almak

Eşimin cebinden para almak günahmı

eşinden habersiz para almak günahmı

kadın kocasının cebinden para alabilir mi

eşinin cebinden para almak günahmı