+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Çocuğun ilk ana saçının traş edilip bu saçların ağırlığını altın cinsinden hesaplayıp sadaka vermek dimizde yeri var mıd Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Çocuğun ilk ana saçının traş edilip bu saçların ağırlığını altın cinsinden hesaplayıp sadaka vermek dimizde yeri var mıd


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Çocuğun ilk ana saçının traş edilip bu saçların ağırlığını altın cinsinden hesaplayıp sadaka vermek dimizde yeri


  Reklam  Cevap: Yeni doğan çocuğun saçları ağırlığınca altın veya gümüş tasadduk edilmesi ve akika kurbanı kesilmesinin sünnetteki şekli nasıldır?

  Soru

  Bizim temmuzda dört yaşına girecek bir kızımız var. ilk doğduğunda saçları yoktu. daha yeni bazı yerleri bir karış seviyesine ulaştı. kızımızı ilk defa dün traş ettik. saçlarını saklıyorum. bu saçların ağırlığınca altın tasadduk edeyim mi yoksa vakti geçti mi? ayrıca efendimizin (sav) gümüş tasadduk ettiği yazılmış ben altın diye biliyordum hangisi sünnete uygundur. Akika kurbanını da daha sonra imkanım olursa kesebilir miyim?

  Sünnet olan çocuk doğduktan bir hafta sonra saçlarının kesilip ağırlığınca gümüş tasadduk edilmesi ve akika kurbanının kesilmesidir. Ancak bunları gecikirse daha sonra da yapılabilir. Çocuk buluğ çağına erene kadar da akika kurbanı kesilebilir. Erken kesmek eftaldir.

 3. Misafir
  sünnet olan herşey güeldir.tıpkı sünnetin sahibi gibi

+ Yorum Gönder
bebeklerin ana saçı kesilmelimi,  cocugun ilk sacinin kesilmesi,  çocuğun saçının ağırlığı kadar sadaka vermenin mantığı nedir,  bebeklerde anne saçı kesilmelimi,  çocuğun ilk saçı,  bebeğin ilk saçı ne yapılır,  bebeğin ilk traşı