Konusunu Oylayın.: Kuran okurken mahreç kurallarını kullanma

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi
Kuran okurken mahreç kurallarını kullanma
 1. 28.Ağustos.2011, 17:49
  1
  Misafir

  Kuran okurken mahreç kurallarını kullanma


  Kuran okurken mahreç kurallarını kullanma Mumsema ben yaklaşık bir senedir Kuranı Keimide zammın sureleride hem tecvitli hemde mahreçli okuyorum. bu şekilde okumasam yanlış okudum diye kabul etmiyorum bunu şundan dolayı söylüyorum, yaklaşık iki haftadır (elimde olmadan) Kuran alfabesinin altıncı harfinin sesini hırıldatıyorum yedinci harfi gibi çıkıyor. elimde olmadan olduğu için kabul olurmu lütfen cevaplarmısınız? inşallah anlamışınızdır ' ha ' lardan bahsediyorum.


 2. 28.Ağustos.2011, 17:49
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  ben yaklaşık bir senedir Kuranı Keimide zammın sureleride hem tecvitli hemde mahreçli okuyorum. bu şekilde okumasam yanlış okudum diye kabul etmiyorum bunu şundan dolayı söylüyorum, yaklaşık iki haftadır (elimde olmadan) Kuran alfabesinin altıncı harfinin sesini hırıldatıyorum yedinci harfi gibi çıkıyor. elimde olmadan olduğu için kabul olurmu lütfen cevaplarmısınız? inşallah anlamışınızdır ' ha ' lardan bahsediyorum.

 3. 29.Ağustos.2011, 00:14
  2
  Yetim
  Hadimul Müslimin

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Ocak.2007
  Üye No: 9
  Mesaj Sayısı: 1,987
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 22
  Bulunduğu yer: Hadimul Müslimin

  Cevap: kuran okurken mahreç kurallarını kullanma
  Doğal olarak خhafrini çıkarman gerekir. bu durumda bir harften dolayı mana bozulur. خلقyerine حلقdersen yarattı kelimesini traş etti anlamına çevirirsin bu da manayı bozar. Bu konuda en yakın bir din göevlisinden yardım almanız gerekir.


 4. 29.Ağustos.2011, 00:14
  2
  Hadimul Müslimin  Doğal olarak خhafrini çıkarman gerekir. bu durumda bir harften dolayı mana bozulur. خلقyerine حلقdersen yarattı kelimesini traş etti anlamına çevirirsin bu da manayı bozar. Bu konuda en yakın bir din göevlisinden yardım almanız gerekir.
+ Yorum Gönder