+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnternetten para kazanmak helalmidir harammıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnternetten para kazanmak helalmidir harammıdır?

  Sual: internette araştırma yaparken bir site buldum programı indirip kuruyormuşsunuz ve para kazanıyormuşsunuz. böyle bir yöntemle kazanılan para caizmidir yoksa haram paramıdır herhangi bir iş yapmıyorsunuz sadece indirdiğiniz programda reklamlar çıkıyormuş onları izlediğiniz varsayılarak para veriyorlarmış bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. ? 2. imam
  Üye

  Cevap: internetten para kazanmak helalmidir harammıdır?


  Reklam  Cevap:
  internette araştırma yaparken bir site buldum programı indirip kuruyormuşsunuz ve para kazanıyormuşsunuz böyle bir yöntemle kazanılan para caizmidir yoksa haram paramıdır herhangi bir iş yapmıyorsunuz sadece indirdiğiniz programda reklamlar çıkıyormuş onları izlediğiniz varsayılarak para veriyorlarmış bu konuda yorumlarınızı bekliyorum
  İnternet üzerinden bazı sitelere üye olarak reklamlara tıklayarak veya gelen mailleri okuyarak para kazanılıyor. Acaba bu günah mıdır?

  Soru

  İnternet üzerinden bazı sitelere üye olarak reklamlara tıklayarak veya gelen mailleri okuyarak para kazanılıyor. Acaba bu günah mıdır?


  İnternet üzerinden yayınlanan reklamlar gayri ahlaki ve dinen haram kılınan ürünlerin reklamları olmadığı takdirde internet üzerinden yayınlanan reklamlardan para kazanmak caizdir.

  Ancak formalite icabı reklamlara tıklanıyorsa ve reklam veren firma kandırlıyorsa bu şekilde para kazanmak caiz olmaz.

  Reklam veren firma bu sistemi biliyorsa ve vereceği reklamın formalite icabı okunacağını kabul ederek reklam veriyorsa o zaman bu şekilde para kazanmak caiz olur.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder