+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Birine büyü yapıldığı ve kimin yaptığı nasıl anlaşılır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Birine büyü yapıldığı ve kimin yaptığı nasıl anlaşılır?


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  Cevap: Birine büyü yapıldığı ve kimin yaptığı nasıl anlaşılır?


  Reklam  Cevap: Birine büyü yapılıp yapılmadığını sadece işin ehli anlar.
  Kimin yaptığı ise hiç bilinmez.
  Nasıl anlaşılara gelince.... Ezan sesi ve Kuran okuma sesinden rahatsız olup kaçarlar...


  Bugünkü adıyla büyü, geçmişteki adıyla sihir, tarihin derinliklerinden gelen söylentileriyle bazı kesimlerde halen baskısını sürdürmektedir.
  Kur'an-ı Kerim'de geçmişte sihir yapanlardan söz edilir.
  Hadislerde de sihir, büyük günahlardan sayılır.
  - Allah'a şirk koşmak, adam öldürmek, zina etmek, ana babaya saygısızlıkta bulunmak, sihir yapmak.. büyük günahlardandır, denir.
  Hatta İslam hukukunda, büyü ve sihir yaptığını iddia ederek insanları aldatmaya kalkışanlar, yakalanıp hapse atılması gerekir ki, sıkıntısı olan insanlar büyücü ve sihircilerin aldatmasına maruz kalmasınlar...
  Bu sebeple bizler büyücü ve sihircilerin iddialarına itibar etmiyoruz.
  Çünkü büyü ve sihir ilmi günümüze kadar gelmemiş, tarihin derinliklerinde o güne mahsus ilim olarak kaybolup gitmiştir. Böyle bir bilginin yokluğu sebebiyledir ki, bugün hiçbir büyücü çıkıp da:
  - Elimdeki bilgi ve bulgular kesindir, dilediğim kimseyi büyü ile perişan ederim, dilediğimi de kurtarır, iyi ederim!? diyemez. Allah hiçbir kuluna böyle kesin bir salahiyet vermemiştir.
  Daha açık ifadesiyle büyücüler ne bir karı kocanın arasını açabilirler ne de birini ötekine vazgeçilmez halde âşık yapabilirler. Yani ne sevdirebilir ne de nefret ettirebilirler. Bu gibi duygusal durumlar, tarafların kendi istek ve iradeleriyle sağlayacakları kazanımlarıdır. Birileri büyüyle sevdirip, büyüyle nefret ettiremez...
  Şayet böyle kesin bir büyü bilgisi mevcut olsaydı, sıhhatli kitaplarda yazılı olacak, yazılı olan bilgiyi de okuma yazması olan herkes okuyup bilecek, kıyıda köşede kırsal bölgelerde geçim vasıtası yapanların şahıslarına mahsus özel bir bilgi haline gelmeyecekti...
  Buna rağmen bazı semtlerde büyü yaptığı, yahut da bozduğu iddia edilen kimseler görülmektedir. Akla, mantığa ters düşen büyü yapma, bozma çareleri de ileri sürmekteler.
  - Şu kadar domuz yağı; şu kadar keçiboynuzu, falan mezardan şu kadar toprak.. gibi gizemli isteklerle çaresizleri etkilemeye çalışmaktalar.
  Kesin olan odur ki, para ortadan kalksın ne büyü yapan kalır meydanda ne de büyü çözen...
  İnsanlar neden yine de büyücünün peşine düşerler?
  Söylentilere, bir çözüm olabilir ümidiyle bakarlar da ondan...
  Halbuki, bu gibi konularda esas olan, en önce büyücüye gitmeye sebep olan rahatsızlığa doğru teşhis koymak!..
  Olabilir ki, büyü sanılan sıkıntının mahiyetinde ne büyü ne de sihir vardır. Olay ya bir sinirsel rahatsızlıktır. Yani doktor işidir. Yahut da tarafların kendi anlayışsız tutumlarıyla meydana getirdikleri sinir zayıflatıcı gerginlikleri, kırıcı, incitici davranışlarıdır!..
  Büyü sandıkları rahatsızlıklarını kendi davranışları meydana getirmiştir. Öyle ise bunu çözecek olan da yine kendi davranışlarıdır... Tutumlarını düzeltmeleri, rahatsızlık sebebi anlayışsızlıklarından vazgeçmeleri... Yani önce saygı, hemen arkasından da sevgi ihtiyacının karşılanması...
  Ne var ki, kimse kendi kusuruna, hatasına bakmamakta, ille de yakınlarından birinin büyü yaptığını düşünüp suçu onların üzerine yıkmayı kolay bir çıkış yolu olarak görmekteler.
  İnceleseniz ya beyin hanıma karşı ya da hanımın beye karşı rahatsızlık meydana getirecek ihmal ve tepkisellikleri.. gibi davranışları söz konusudur olayın kökünde.
  Ama kimse böyle bir davranış düzeltmesine taraftar değil, suçu büyücülere yükleme kolaylığı varken...
  Bununla beraber, böyle ihtimallerde manevi çare büsbütün de yok sayılmaz. Kur'an-ı Kerim'in son iki (Felak ve Nas) sûreleri ile birlikte bilinen tüm duaları rahatsızlığı duyan da, yakınları da okuyabilirler. Bunları ille de başkaları değil, kendileri okurlarsa daha gönülden dua etmiş, şifa dilemiş olurlar. Çünkü üzüntüyü kendileri yaşıyorlar, duayı da kendileri yapmalılar.
  Bu konuda sözün özü olarak denilebilir ki: Önce büyücüye değil ilgili psikolog ve sinir doktoruna durumu anlatıp gerekli ilaçları alarak sinirler kuvvetlendirilmelidir.
  Ayrıca sıkıntı sebebi olan kendi tepkili tutumlarını da gözden geçirmeli, gerginlik meydana getiren davranışlarını (Felak ve Nas) sûrelerini de okuyarak terk etmeli, geçmişi unutup geleceğe yeniden bir beyaz sayfa açmalılar...
  Göreceklerdir ki, büyüyü de kendileri yapmakta, büyüyü bozan ilaç da kendilerinde bulunmaktadır.
  Ahmet Şahin


 3. Misafir
  Adamın hal ve hareketlerinin değişiminden anlaşılabilir.

 4. Misafir
  ahmet şahin ne kadar çok biliyon sen destan gibi de yazmışsın gel bnm eve sen sana büyüyle gelen cinleri göstereyim cahil cahil çıkıp bişeyler yazıyosunuz hergün namazda felak nas suresini neden okuyosun türkçe mealini biliyon mu ya da?

 5. Misafir
  Bana büyü yapıldığı ni düşünüyorum emin nasıl emin olabilirim eşimden soğudum evden

 6. Misafir
  Ya sizin buyuden haberiniz yok ya bu isten hic anlamiyoraunuz buyu vardir
  Adambile oldurur

 7. Sabri
  Devamlı Üye
  Bana büyü yapıldığı ni düşünüyorum
  Kuran oku ve Kuranı birinden dinle eğer delirip kaçıyorsan sana sihir yapılmış

 8. Misafir
  Ben birini düşünce ve ona aşık olursam bende büyümü vardır

 9. Misafir
  ya bendede var ölüm büyüsü ve geceleri su sesi ayak sesi sifon sesi ve fısıltılar duyuyorum geceleri rahatsız ediliyorum butun vücudum uyusuyor ve sarsılıyorum cığlık bile atamıyorum gözümün önunden tul uçuyor psikolojim bozuldu ne yapıcagımı bilmiyorum eşimi bile rahatsız ediyorlar lütfen biri bana yardım etsin

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  eşimi bile rahatsız ediyorlar
  Rüyada oluyorsa bu kabus denilen rüyadır ve hiç bir zararı yok ama uyanıkken oluyorsa Kurandan ayetler okuyun ve hadislerden korunma dularını okuyun

 11. Misafir
  biri sürekli hocaya gidiyor ve eşim onun sözünden çıkmıyor onda büyü olabilirmi nasıl anlarım.

 12. Misafir
  Babam kulagina sesler gelir bazen annemin aldatini dusunur bu evdeki hersey ters gidiyo

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
büyü yapıldığı nasıl anlaşılır,  büyü nasıl anlaşılır,  büyü yapan kişi nasıl anlaşılır,  birine büyü yapıldığı nasıl anlaşılır,  büyü yapılan kişi nasıl anlaşılır,  buyu yapildigi nasil anlasilir,  büyü yapan insan nasıl anlaşılır