+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aklıma kötü düşünceler geliyor.Bunlar dinden çıkarır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aklıma kötü düşünceler geliyor.Bunlar dinden çıkarır mı?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: Aklıma kötü düşünceler geliyor.Bunlar dinden çıkarır mı?


  Reklam  Cevap:
  Dini sohbetleri dinlerken aklıma istemeden kötü düşünceler geliyor.Söylemek istemediğim şeyler.Bunlar dinden çıkarır mı?

  Akla gelen düşünceler dinden çıkarmaz kalp onaylamadıkça.
  Kardeş çevreni değiştir, günahlarından vaz geç-tevbe et.

 3. ebediyyetyolcusu
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Aklınıza gelen kötü düşünceler sizi dinden çıkarmaz korkmayın böyle durumlarda çok Estağfirullah, La ilahe illallah deyin ve Şeytandan Allah'a sığının. Allahümme inni eûzu bike mineşşeytanirracim deyin.

  Allah'ı zikreden onun ayetlerinden gafil kalmayanlara Şeytan nüfuz edemez elbetteki vesvese verir ama

  Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir. (Araf Suresi, 201)

  Gerçek şu ki, iman edenler ve Rablerine tevekkül edenler üzerinde onun (şeytanın) hiçbir zorlayıcı-gücü yoktur. (Nahl Suresi, 99)

 4. İLİMCİK
  Devamlı Üye
  Dini sohbetleri dinlerken aklıma istemeden kötü düşünceler geliyorSöylemek istemediğim şeylerBunlar dinden çıkarır mı?
  Kardeşim, mum ve ebediyetyolcusu kardeşlerimin söylediklerini tasdik ile beraber şunu eklemek istiyorum:

  Eğer aklınıza gelen şeyler iman ve Kur'an hakikatleri hakkında bir mesele veya soru ise ve o meseleyi çözemiyorsanız hemen o mesele hakkında soru sorarak cevap aramanız lazımdır. Eğer öyle ise, o sorularınızı bekliyoruz.

 5. Misafir
  Arkadaşlar lütfen bana da çare bulun facebooktayken yanlışlıkla bir videoya bastım ve porno videosu çıktı...Sonuna akadr izlemeden siteden çıkamıyordum.İzlemek zorunda kaldım ve aklımdan çıkmıyor.Birdaha,birdaha izledim ama 1.dakikasında hep kapattım.Aklımdan sonsuza kadar nasıl çıkarabilirim,lütfen yardımcı olun,acil...

+ Yorum Gönder