+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kayıp eşyayı bulmak için okunacak dua varmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kayıp eşyayı bulmak için okunacak dua varmıdır?


 2. Hoca
  erimeye devam...

  Kayıp bulmak için okunacak dua


  Reklam  Cevap: KAYIP EŞYAYI BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

  Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

  "Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

  ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

  Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin)

  kaybolan bir eşyayı bulmak için okunacak

 3. Muhammed
  الله اكبر
  Cavit Akşit Hocamız kısa ve öz bir şekilde açıklamış bu konuyu.


+ Yorum Gönder
kaybolan eşyayı bulma duası,  kayıp eşya bulma duası,  kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua,  kaybolan bir eşyayı bulmak için okunacak dua,  kayıp duası,  kayıp eşyayı bulmak için dua,  kayıp eşyayı bulma duası