+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Zekat miktarını belirten ayet veya hadis var mı nisap miktarı neye göre hesaplanır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cevap: Zekat miktarını belirten ayet veya hadis var mı nisap miktarı neye göre hesaplanır?

  Cevap: Zekat miktarını belirten ayet veya hadis var mı nisap miktarı neye göre hesaplanır? isimli yazı www.Mumsema.com

  Sana velin dışarıda bekle diye örnek veren arkadaşa hitafen 31 tane zekat ile ilgili ayet okumuşsun ve çoğu namazla birlikte geçiyor demişsin, peki namazın nasıl kılınacağı hakkında kuranda birşey buldun mu? Hadisleri sünnetleri ezme...

 2. Misafir

  Cevap: Zekat miktarını belirten ayet veya hadis var mı nisap miktarı neye göre hesaplanır?


  Reklam  Resûlüne imân ve itâat olmadan Allah'a imân ve itâat olmaz. Çünkü Allahü teâlâ, kendine itâ'ati, bir çok âyette, Resûlü ile birlikte zikretmistir. Meselâ buyuruyor ki:

  (Resûle itâ'at eden, Allah'a itâ'at etmis olur.) [Nisâ 80]

  (Resûl, size ne verdiyse onu alin, size neyi yasakladiysa ondan sakinin!) [Hasr 7]

 3. Misafir
  Kuranı 1 defa okuyunca anlayabiliyorsan helal sana o zaman araplar arapça okudukları halde hepsinin alim olması gerekmezmi niye cahilleri var

 4. Misafir
  Yazdıklarınızı hayranlıkla okudum maşallah. Rabbim Kur'an'dan ayrılmayan müslümanları çoğaltsın ins. Ikileme düştüğümüz yada anlatamadığımız konularda peygamberimizin sahi hadisleri elbette yolumuza ışık tutacak. Burda önemli olan hadisin sahi olması şuan ne iftiralar atılıyor peygamberimize hadis diye rabbim doğrularla karşılaştırıp doğru yola sevk etsin hepimizi ins.

 5. Misafir
  Kuranda namazın nasıl kılınacağı yazıyor. Kuranı bir kere bile okumadigin sorundan belli. Allah ilminizi arttirsin ve İslâmî doğrusuyla yaşamayı nasip etsin.

 6. Misafir
  Kuranı arapça bilen araplar anlamayacaksa Kuanda Allah neden" siz anlayasınız diye Arapça indirdik" diyor. bu bir. sonra her arap 1400 yıldır kuranı anlamak için hangi tefsiri okuyor? namaz kılarken veya kuran okurken okuduğunu anlamadan okumak şeytanın buyruğu mudur yoksa Allahın buyruğumudur? okuduğunu anlamıyorsan eğer neden okuyorsun kimin için okuyorsun. bir Tv alsan kullanma klavuzu türkçe olmayınca satıcıya sormuyormusun bun biz nereden anlayacağız diye??? eeeee Kuranı anlamak için karşılaştırmalı mealler okusak , Allahın bizden istediğini bizzat anlasak bazılarını neden rahatsız ediyor ?? Kuranda Allah peygamberin yürüyüşünü (lokman 18-19: Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Zira Allah, kendini beğenmiş övünüp duran kimseleri asla sevmez. Yürüyüşünde tabiî ol, sesini alçalt. Unutma ki, seslerin en çirkini merkeplerin sesidir.-isra 110" De ki: «İster Allah deyin, ister Rahman deyin. Hangisini deseniz olur. Çünkü en güzel isimler O'na hastır.» Namazında yüksek sesle okuma; onda sesini fazla da kısma; ikisinin arası bir yol tut.) ve kuran okurkenki ses tonunu bile peygambere açıklamışken siz neden hala kuranı anlaşılmaz gösterip hadislerle ve sünnetlerle tamamlama gayreti içindesiniz?? infak ve zekatı gereği şekilde yapmayanlar hesabını Ahirette Allaha vereceklerinden şüphe yoktur. zamanındaki bir grup zengin namaz - oruç ve Allaha inanma konusunda problem çıkarmadıkları halde sıra mallarıyla ilgili konuya gelince infak ve zekat konusunda problem çıkarmışlar ve bu kişiler kuranda cehennem ile uyarılmışlardır. yani 100 yıl kılınan namaz ve tutulan oruç hiç kimseyi cennete götüreceği kesin değildir. eğer ki zekatı ve infağı kısıp "DOSDOĞRU" yapılmaz ise sonuç ateş...zekat ile birlikte her salat geçen ayeti DOSDOĞRU kılınan namaz ve zekat olarak meal yazarlarsa millet de hayatını namazla doldurur ama zekatı es geçer. ne yazık ki 40/1 mekke ve medinedeki zengin müslüman geçinenlerin uydurmasıdır. peygamberimiz bunun ne olduğunu bilseydi Kuranda şu ayet inmezdi: bakara 215: Sana (Allah yolunda) ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Maldan harcadığınız şey, ebeveyn, yakınlar, yetimler, fakirler ve yolcular için olmalıdır. Şüphesiz Allah yapacağınız her hayrı bilir. " "" bakara 219: 219- Sana içkiyi ve kumarı sorarlar. De ki: 'Onlarda hem büyük günah, hem insanlar için (bazı) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından daha büyüktür.' Ve SANA NEYİ İNFAK EDECEKLERİNİ SORARLAR. De ki: 'İhtiyaçtan artakalanı.' Böylece Allah, size ayetlerini açıklar; umulur ki düşünürsünüz;" "araf 187: Sana kıyameti, ne zaman gelip çatacağını soruyorlar. De ki: Onun ilmi ancak Rabbimin katındadır. Onun vaktini O'ndan başkası açıklayamaz. O göklere de yere de ağır gelmiştir. O size ansızın gelecektir. SANKİ SEN ONU BİLİYORMUŞSUN GİBİ sana soruyorlar. De ki: Onun bilgisi ancak Allah'ın katındadır; ama insanların çoğu bilmezler.

  ALLAH, OKUDUĞUNU ANLAMA YETENEĞİNE SAHİP HERKESE AKIL FİKİR VERSİN

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
kuranda zekat,  zekat miktarı ile ilgili ayetler,  zekat oranı ayet,  zekat miktarı ayetleri,  kuranda zekat nasıl hesaplanır,  zekat ayetleri,  kuranda zekat oranı