+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allah'ı tanımak istiyorum Bana anlatırmısınız Zati ve subuti sıfatlar gibi değilde örneklerle Allah'ı anlatabilirmisiniz Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allah'ı tanımak istiyorum Bana anlatırmısınız Zati ve subuti sıfatlar gibi değilde örneklerle Allah'ı anlatabilirmisiniz


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Allah'ı tanımak istiyorum Bana anlatırmısınız Zati ve subuti sıfatlar gibi değilde örneklerle Allah'ı anlatabilir


  Reklam  Cevap: Konu hakkında bu kitabı okumanız tavsiye edilir

  Süleyman Karacelil
  Nesil Yayınları

  Barkod:9789752698307
  Sayfa Sayısı:104
  Ebat:165-235
  Baskı:2010-İstanbul


  Allahı niçin göremiyoruz? Allaha niye teşekkür ediyoruz? Allah varlıkları nasıl yaratıyor? Allahın bilgisinin sınırı yok mu? Allahın görmediği bir yer var mı? Allah koca dünyayı nasıl temizliyor? Allaha niçin ibadet ediyoruz? Allah neden yarattığı şeylere benzemez? Allah hiç yorulmaz mı? Allaha tanrı denmez mi? Allah bir olduğuna göre her yerde nasıl olabiliyor? Allaha inanan kimse ölümden korkmaz mı? Dua edince Allah bizi duyuyor mu? Bir şey kendi kendine neden olamaz? Sevgili arkadaşlar! Sizin de aklınıza böyle sorular takılıyor mu? Bu kitapta bunlar gibi pek çok sorunun cevabını bulacaksınız. Hikâyeler eşliğinde, Allahla ilgili merak ettiğiniz pek çok konuyu öğrenmiş olacaksınız.

 3. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  şöyle ki ; bir gül düşünün . Bu gülün türlü türlü sıfatları var , özellikleri var ; renkli yapraklı ufaklı büyüklü vs. .
  sizin ise gözleriniz kapalı , bir koku alıyorsunuz ve göremiyorsunuz , gül kokusu olduğunun farkındasınız ama nasıl nitelikte nasıl özellikte olduğunu bilmiyorsunuz . İşte Allahı tanımak ve bilmek böyle birşeydir . Hayal tasavvurumuzun ötesinde şekil şemal düşünemeyecek kadar bilinmez bir Allah var , ama gözümüzü açıp etrafımıza baktığımızda en azından kendi bedenimize baktığımızda herşeyi yerli yerince programlamış , öğretmiş yaratmış bir Allah var . Allahı tanımanın en güzel yolu yarattıklarını seyretmektir , yaratılanda , var olan sanatta , sanatkarın büyüklüğünü ve yüceliğini hissetmektir .


 4. Misafir
  Yasemin ne guzel anlatmissiniz...cok dogru

+ Yorum Gönder
allahı tanımak istiyorum