+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aile içerisinde maddi sorunlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aile içerisinde maddi sorunlar

  Sual: benim sormak istediğim bir konu var son zamanlardaki tek hayalim bir araba almaktı ailem de arabasını satacaktı aileme arabayı almak istediğimi söyledim ve arabanın büyük bölümünün parasını verdim az bir miktarı bir kaç ay sonra ödemek üzere anlaştım fakat arabayı üstüme alamadığım gibi arabayı kullanmama dahi izin vermiyorlar ve hala kendilerininmiş gibi davranmaya devam ediyorlar kısa bir süre sonra görev yerime döneceğim ve arabayı götürmemem gerektiğini söylüyorlar kötü arabaya binemezlermiş araba çizilirmiş bilmem ne hayır ben o kadar para saydım umut bağladım hayallerim yıkıldı şimdi de eğer illle de araba istersem bana anlaştığım arabayı değil de daha düşük fiyata yeni başka bir araba alalım diyorlar almayacaklarını biliyorum beni o şekilde oyalayacaklar şimdi bu kul hakkına girmiyor mu üstelik te senin hakkını yemeyiz diyorlar benim verdiğim parayla kendilerini maddi rahata koydular ben bir ay sonra eli boş evime dönücem ve hayali arabamın borcunu ödemekle uğraşıcam onlar da benim arabayla keyif çatacaklar ben ne yapayım bilemiyorum bir kaç gündür şoktayım bu olayın caizi nedir ben işin içinde çıkamadım ? 2. BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: Aile içerisinde maddi sorunlar


  Reklam  Cevap: Mademki arabayi vermiyorlar sizin odediginiz miktari geri versinler
  Bunu ailecek konusmaniz daha iyi olur
  Evet kul hakkina giriyorlar
  ALLAH bir yol gosterir INSALLAH

 3. _müberra_
  Devamlı Üye
  evin ilk evladı ,vede bekar iseniz , zaten de "keseniz bir ise "güzel olan araba sana zor düşer be kardeşim...
  iyisimi sen bunu ailene hediye say,say ki bi mükafatı olsun

 4. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Anne - babanın evladının malına el koyma hakkı vardır. Ayrımcılık dışında evladın anne baba üzerinde hakkı olmaz kardeşler. Arabanın borcunu da öde kardeşim yapacak bir şey yok. İnanın insan anne-babasına dünyayı verse yine de haklarını ödemiş sayılmaz.
  Bu kardeşimiz de onlar için hayır duasında bulunup güle güle araca binmeleri için dua etsin mutlaka gidenin daha iyisi gelecektir.

+ Yorum Gönder