+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şeytan bana her dediğini yaptırıyor ve şimdi ağlayarak yazıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Şeytan bana her dediğini yaptırıyor ve şimdi ağlayarak yazıyorum

  Sual: ben cok kotu durumdayim seytan bana her dedigini yaptiriyor ve simdi aglayarak yaziyorum nolur bana yardim edin

  Herkese hayirli ramazanlar benim derdim cok buyuk ben oncede yazmistim size bilmiyorum benim durumumda olan varmi ama bildigim birsey var ben cok kotu durumdayim seytan bana her dedigini yaptiriyor ve simdi aglayarak yaziyorum nolur bana yardim edin dua dua edin dunku basimdan gecen olayi anlatayim ben normal olarak bir erkege baktim yemin ederim cinsellik olarak degil ama biraz tuhaf oldum ama bir kasilma titreme yok sonra icim rahat etsin diye bes on dk sonra camasirima baktim islaklik yok tamam iyi dedim daha sonra camasirimda kirlilik gordum sari kurumus bir lekegibiydi iki uc saat once akintim oldugunu farketmistim o kurumus diye dusundum icim rahatti ama bugun icim icimi yiyo ya o sari leke islaklik olduda kurudu diye ama diyorum bes on dk arasi nasil hemen kupkuru olsun diye dusunuyorum mantigim almiyor ama icimdeki ses beni kemiriyor olduruyor sanki orucumu bosuna tutmusum gibi hissediyorum benim durumum bu hocalarim 28 yasinda bir bayanim hayattan zevk almiyorum iki cocugum var onlar icin uzuluyorumm faydali olamiyorum onlara diye benim durumumda bana gusul gerekirmi yoksa tamamen vesvesemi gerekmese bile boy abdesti alsam diyorum sonra en kucuk birseyde gusul gerekiyor diye vesveseye dusuyorum zaten bu hale boyle boyle geldim diyorum Allah im ya beni bu durumdan kurtar yada canimi al diyorum gunah mi bilmiyorum kendimi sanki pis hissediyorum ben gusul aliyimmi almayimmi durumum bu hocalarim sizin dediginizi yapcam bu sefer seytana uymayacam cok uzun oldu ama kendimi anlattim noolur sorularima ayrintili cevap alabilir miyim ALLAH RAZI OLSUN SIMDIDEN ? 2. BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: ben cok kotu durumdayim seytan bana her dedigini yaptiriyor ve simdi aglayarak yaziyorum nolur bana yardim edin


  Reklam  Cevap: Sizin durumunuz orucu bozmaz ama haram olan erkege oyle bakmaman gerekirdi.
  Gusul almanizada gerek yok bu bir vesvese dir ama icim rahat degil diyorsaniz gusul alin seytani dev edin
  Vesvese icin ALLAH siginin Selam ve dua ile

 3. Guray
  Karadeniz
  Hayırlı Ramazanlar ablacım siz böyle oldukça şeytanda emin olun memnun olur halbuki bizim gayemiz Rabbimizi memnun etmektir vesveselere aldırmayın bırakın istediği gibi konuşsun ayrıca pis hissetmişiniz kendinizi müslüman pis olmaz.

  Ebu Hureyre (r.a.)'nin anlattığına göre, Rasulullah (s.a.v.), Medine sokaklarından birinde kendisine rastlamıştı. Ebu Hureyre bu sırada cünüp olduğu için, Rasulullah (s.a.v.)'in yanından sıvışıp gitti ve yıkandıktan sonra da geldi. Rasulullah (s.a.v.) onun geldiğini görünce sordu: "Ey Ebu Hureyre, neredeydin?" O da cevap verdi: "ben cünüp idim, pis pis yanınızda oturmak istemedim." Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v.) şöyle dedi: "Sübhanallah! Müslüman pis olmaz." ( Buhârî, Gusl 23, 24; Müslim, Hayz 115; Ebu Dâvud, Taharet 97; Tirmizî, Taharet 89; Nesâî, Taharet 172 )

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  kardeşim şeytanı niye sevindiriyorsun. Yukarda kardeşlerimin de dediği gibi orucunuzun bozulması yada guslü gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ama ille de içim rahat etsin diyorsanız gusledin rahatlayın. Bırakın gerisini şeytan düşünsün.

  Her işe Besmele ile başlayın. Eve girerken, evden çıkarken, su içerken, yemek yerken, uyurken. Besmelesiz iş bereketsizdir. Besmeleyi alışkanlık haline getirin. Şeytan sizi takip edemez. Bu kadar da vesvese veremez.

 5. fanihayat
  Emekli
  Selamün Aleyküm

  Şeytanın bir zorlama gücü yoktur sadece fısıldar yani vesvese verir bununla beraber insanın kendi nefsi de sürekli kötülüğü emreder bunlara karşı durmak sadece Allah'a sığınmakla olur.

  Şeytan insana karşı bir zorlama gücünün olmadığını kendi itiraf ediyor !

  İş hükme bağlanıp-bitince, şeytan der ki: "Doğrusu, Allah, size gerçek olan va'di va'detti, ben de size vaadde bulundum, fakat size yalan söyledim. Benim size karşı zorlayıcı bir gücüm yoktu, yalnızca sizi çağırdım, siz de bana icabet ettiniz. Öyleyse beni kınamayın, siz kendinizi kınayın. Ben sizi kurtaracak değilim, siz de beni kurtaracak değilsiniz. Doğrusu daha önce beni ortak koşmanızı da tanımamıştım. Gerçek şu ki, zalimlere acı bir azap vardır." (İbrahim Suresi, 22)


  Nefs insana daima kötülüğü emreder.

  "(Yine de) Ben nefsimi temize çıkaramam. Çünkü gerçekten nefis, -Rabbimin kendisini esirgediği dışında- var gücüyle kötülüğü emredendir. Şüphesiz, benim Rabbim, bağışlayandır, esirgeyendir." (Yusuf Suresi, 53)

+ Yorum Gönder